به اعتلای کشورمان معتقدیم

مقام وزارت بهداشت: اقداماتی برای ادغام طب سنتی و طب مدرن صورت گرفته

آبتاب– مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: برای ادغام طب سنتی و طب مدرن در نظام سلامت اقداماتی در سه سطح صورت گرفته است. وی افزود: در سطح یک  در همه دانشگاه های علوم پزشکی آموزه های طب ایرانی بر اساس سبک زندگی ایرانی اسلامی آموزش داده شد.
به گزارش صداوسیما، حسینی یکتا در اولین کنگره ملی طب ایرانی گفت: در سطح یک  در همه دانشگاه های علوم پزشکی آموزه های طب ایرانی بر اساس سبک زندگی ایرانی اسلامی آموزش داده شد.
وی افزود: همه افراد جامعه با مراجعه به هریک از مراکز جامع سلامت می‌توانندشناسنامه سبک زندگی خود را تهیه و آموزش‌های مورد نیاز را دریافت کنند.
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: در حوزه خدمات سرپایی و بستری مهمترین مسئله برای کاهش پرداخت از جیب مردم بیمه است، امسال سه خدمت طب سنتی تحت پوشش بیمه قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در حال حاضر سازمان غذا و دارو حدود ۲ هزار مجوز فراورده سنتی و ۵ هزار مجوز فراورده طبیعی داده است که از این تعداد ۵۶ قلم تحت پوشش بیمه‌ای قرار دارد.
حسینی یکتا ادامه داد: لیستی از دارو‌های گیاهی توسط سازمان غذا و دار به شورای عالی بیمه ارسال شده که با تکمیل مستنداتی درمورد هزینه اثربخشی آنها به این تعداد اضافه خواهند شد.
وی افزود: لیست ۱۰ قلم از دارو‌های گیاهی پرمصرف که تحت پوشش بیمه هستند به دانشگاه‌ها ابلاغ شده تا با توجه به بیماری‌های شایعی که وجود دارد در خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت مورد استفاده قرار بگیرد.
به گفته مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، هم اکنون متخصصین طب ایرانی در ۵۰ بیمارستان و درمانگاه کشور در حال ارائه خدمت هستند و در تعداد محدودی از بیمارستان‌ها در کنار پزشکان طب رایج، مشاوره می‌دهند.
وی اظهار کرد: در خصوص بستری در حوزه طب ایرانی برخی آیین نامه‌ها در دست تدوین است، اما هنوز شرایط ارائه خدمت مهیا نشده است.
Email
چاپ