به اعتلای کشورمان معتقدیم

سازمان ملل توزیع غذا در رفح را متوقف کرد

آبتاب– سازمان ملل از روز سه‌شنبه به دلیل کمبود تدارکات و وضعیت نامساعد امنیتی در نتیجه حملات رژیم اسرائیل، توزیع مواد غذایی در شهر رفح در جنوب غزه را به حالت تعلیق درآورد و هشدار داد که پروژه‌های بشردوستانه در سراسر این باریکه رو به شکست هستند.
به گزارش ایسنا، این نهاد بین‌المللی همچنین با بیان اینکه بندر موقتی که آمریکا در نزدیکی ساحل غزه ساخته در ۲ روز گذشته استفاده نشده، هشدار داد اگر رژیم اسرائیل شرایط را برای فعالیت گروه‌های حقوق بشری فراهم نکند، این پروژه ۳۲۰ میلیون دلاری با شکست مواجه خواهد شد.

صدها تن از فلسطینیان هنوز در شهر رفح سکونت دارند، اما نهادهای حقوق‌بشری می‌گویند محموله‌های غذایی در مقیاس‌هاس قطره‌چکانی به آن‌ها می‌رسد.

یکی از سخنگویان برنامه جهانی غذا در سازمان ملل متحد هشدار داد عملیات‌های بشردوستانه در غزه در مرز شکست قرار دارند. او گفت اگر غذا و دیگر محموله‌های ضروری در مقیاس زیاد وارد غزه نشود، شرایطی مشابه قحطی حاکم خواهد شد.

آژانس امدادرسانی و کاریابی فلسطینیان (آنروا) نیز در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) اعلام کرد توزیع غذا در رفح را متوقف کرده است. سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد دلیل این اقدام آنروا قطع دسترسی به مرکز توزیغ غذای آنروا و انبارهای برنامه جهانی غذا در رفح است که در نتیجه حملات رژیم اسرائیل در این شهر جنوبی غزه روی داده است.

 

Email
چاپ