به اعتلای کشورمان معتقدیم

۵۵ حقیقت کمتر شناخته شده در مورد قاچاق انسان

آبتاباگر شما فکر می­کنید که برده­ داری در سال ۱۸۶۳ به اتمام رسیده است، سخت در اشتباهید!

۱- تقریبا ۷۵-۸۰ درصد از قاچاق انسان به علت بهره ­برداری جنسی صورت می­گیرد.

۲- تحقیقات نشان داده است که قاچاق انسان جهت سوء استفاده جنسی نقش عمده­ ای در انتشار ویروس «ایدز» دارد.

۳- امروزه برده­ داری در جهان بیش از هر دوره ­ای از تاریخ گسترش یافته­ است.

۴- برآورد شده است که حدود ۲۷ میلیون بزرگسال و ۱۳ میلیون کودک در سرتاسر جهان، قربانی «قاچاق انسان» و «برده ­داری نوین» هستند.

۵- قاچاق انسان تنها به دلیل بهره­ برداری جنسی و یا کار ارزان صورت نمی­ گیرد، گاهی اوقات قاچاقچیان جهت برداشتن اعضای بدن دست به قاچاق انسان می­زنند.

۶- قاچاقچیان انسان اغلب از یک اصطلاح سودانی مبنی بر اینکه برای «گرفتن بردگان از یک برده استفاده کن»، جهت به دام انداختن دختران جوان به درون شبکه­ های تجاری قاچاق استفاده می­کنند. آنها پس از به دام انداختن دختران توسط یک زن به آنها تجاوز کرده و آنها را تعلیم می­دهند و به عنوان یک برده جنسی استثمار می­کنند.

۷- هشتاد درصد از افرادی که از کره شمالی به چین فرار می­کنند، زن هستند. نه نفر از ده زن اسیر قاچاقچیان انسان می­شوند. اگر این زنان شکایت کنند، به کره شمالی بازگردانده می­شوند، جایی که اعدام می­شوند.

۸- حدود ۳۰۰۰۰ قربانی قاچاق جنسی سالیانه بعلت سوء استفاده، بیماری، شکنجه، و غفلت می­ میرند. هشتاد درصد از کسانی که به عنوان برده جنسی به فروش می­رسند زیر ۲۴ سال سن دارند، و بعضی از آنها شش ساله هستند.

۹- «لودویگ نیا فینبرگ»، یک قاچاقچی محکوم شده؛ گفت: “شما می­توانید از یک زن زیبا و جوان در یک هفته ده هزار دلار درآمد داشته باشید، پس او از هر چیز دیگری سود آورتر است.

 ۱۰- یک قاچاقچی انسان می­تواند ۲۰ برابر آنچه را که برای یک دختر جوان پرداخت می­کند، از وی درآمد کسب کند. گاهی اوقات این دلالان، زن را به قیمت بالاتری می­فروشند چراکه او را آموزش داده ­اند و شخصیت وی را تخریب کرده ­اند؛ لذا خریدار آینده در سوء استفاده متقبل زحمتی نخواهد بود. یک تحقیق در سال ۲۰۰۳ در هلند نشان داد که این دلالان بطور متوسط از یک برده جنسی حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار در یک سال درآمد داشته­ اند.

۱۱- قاچاق انسان جرمی است که بصورت پنهانی انجام می­گیرد، لذا بدست آوردن آمار دقیق مشکل است. محققان تخمین می­زنند که بیش از هشتاد درصد از قربانیان قاچاق انسان، زنان هستند. همچنین بیش از ۵۰% از قاچاق انسان شامل قاچاق کودکان است.

۱۲- با پایان گرفتن جنگ سرد، درگیری­های منطقه­ ای و مرزی کاهش یافت، لذا بسیاری از گروه های شورش به قاچاق انسان رو آوردند.

۱۳- با توجه به مقاله «واشنگتن تایمز» سال ۲۰۰۹، طالبان کودکان هفت ساله را به عنوان بمب گذاران انتحاری خریداری می­کنند. قیمت این کودکان بین ۷۰۰۰ دلار تا ۱۴۰۰۰ دلار می­باشد.

 ۱۴- «یونیسف» تخمین می­زند که در حال حاضر و در سرتاسر جهان، ۳۰۰۰۰۰ کودک کمتر از ۱۸ سال که قربانی قاچاق انسان بوده ­اند به خدمت درگیری­ های مسلحانه درآمده اند.

 ۱۵- قاچاقچیان انسان بطور فزاینده­ای دست به قاچاق زنان باردار برای نوزادان آنان می­زنند. این نوزادان در بازار سیاه فروخته می­شوند و سود آن بین «قاچاقچیان»، «پزشکان»، «وکلا»، «مقامات مرزی» تقسیم می­شود. به مادر معمولا کمتر از آنچه که وعده داده شده است، پول داده می­شود، شاید یکصد دلار و یا کمی بیشتر؟

 ۱۶- بیش از ۳۰% از تمام موارد گزارش شده قاچاق انسان در سال ۲۰۰۷-۲۰۰۸ ، کودکان در حال وارد شدن به بازار فروش جهت سوء استفاده های جنسی هستند.

۱۷- حضور نیروهای غربی در «کوزوو»، مانند نیروهای ناتو و غیر نظامیان، به رشد سریع قاچاق جنسی و فحشای اجباری دامن زده­ اند. سازمان عفو بین­الملل گزارش داده است که سربازان ناتو، پلیس سازمان ملل متحد، و امدادگران غربی با مصونیت از مجازات؛ جرم سوء­استفاده جنسی را از قربانیان قاچاق مرتکب می­شوند.

۱۸- «عاشقانه بد»، فیلمی است که در مورد قاچاق انسان است. در این ویدئو قاچاق یک زن به عنوان برده جنسی از سوی یک گروه روسی به تصویر کشیده شده است.

۱۹- قاچاق انسان تنها یک حوزه از جرائم فراملی است که در آن به طور قابل توجهی قربانیان، عاملان جرم و فعالین مبارزه با این جنایت را زنان تشکیل می­دهند.

۲۰- با گرم شدن کره زمین و وقوع بلایای شدید طبیعی، میلیون­ها انسان بی­خانمان و فقیر شده ­اند. این افراد به راحتی مورد سوء­ استفاده توسط قاچاقچیان انسان قرار می­گیرند.

۲۲- بیش از ۷۱% از کودکان قاچاق تمایل به خودکشی از خود نشان می­دهند.

۲۳- بعد از بهره ­برداری جنسی، رایج ترین شکل قاچاق انسان کار اجباری است. محققان بر این باورند که بحران عمیق اقتصادی موجب شده است که شمار افراد قاچاق شده جهت کار اجباری افزایش یابد.

۲۴- بیشترین قاچاق انسان در ایالات متحده در «نیویورک»، «کالیفرنیا» و «فلوریدا» رخ می­دهد.

۲۵- با توجه به صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف)، در طول سی سال گذشته، بیش از سی میلیون کودک قربانی قاچاق انسان مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته­ اند.

۲۶- چند کشور به عنوان کشورهای منبع برای قاچاق انسان رتبه بالایی دارند، از جمله: «بلاروس»، «جمهوری مولداوی»، «فدراسیون روسیه»، «اوکراین»، «آلبانی»، «بلغارستان»، «لیتوانی»، «رومانی»، «چین»، «تایلند» و «نیجریه».

۲۷- «بلژیک»، «آلمان»، «یونان»، «اسرائیل»، «ایتالیا»، «ژاپن»، «هلند»، «تایلند»، «ترکیه»، و «ایالات متحده» به عنوان کشور مقصد قاچاق انسان رتبه بالایی دارند.

۲۸- زنان تا حد زیادی برای بهره برداری جنسی به ایالات متحده قاچاق می­شوند. از آنها به عنوان برده در باشگاه ها، سالن ها، کارگاه ها، خانه­ ها و مزارع استفاده می­شود.

۲۹- قاچاقچیان از راههای مختلفی قربانیان خود را مورد آزار قرار می­دهند، از جمله: گرسنگی دادن به آنها، تجاوز به عنف، تجاوز گروهی، آزار جسمی، ضرب و شتم، حبس، تهدید به اعمال خشونت نسبت به فرد و یا خانواده­ اش، استفاده اجباری از مواد مخدر و سایر اعمال شرم ­آور!

۳۰- افراد خانواده، اغلب کودکان و یا سایر اعضای خانواده را برای بردگی می­فروشند. آنها بابت افراد جوان تر پول بیشتری از قاچاقچی دریافت می­کنند. به عنوان مثال، یک کودک ده ساله به اسم «گیتا» توسط خاله­ اش به یک قاچاقچی فروخته شد. او در حال حاضر ۲۲ سال دارد و به خاطر می ­آورد زمانی که وی مانع از تجاوز قاچاقچیان شد، دختران بزرگتر از او پارچه ­ای در دهان وی فرو کردند که هیچکس صدای فریادش را نشنود. او اکنون مبتلا به ویروس «ایدز» است.

۳۱- قاچاق انسان یکی از جرائم سازمان یافته است که در حال رشد سریع می­باشد، زیرا دارای خطر نسبتا کم با سود بالا برای قاچاقچیان است. سازمان­ های جنایی به قاچاق انسان رو آورده ­اند، زیرا بر خلاف مواد مخدر یک انسان را می­توان بارها فروخت.

۳۲- تخمین زده شده است که قاچاق انسان در کمتر از پنج سال از قاچاق مواد مخدر پیشی گیرد. «ویکتور مالارک» روزنامه نگار گزارش می­دهد که مردانی که در حال قاچاق انسان هستند، این جرم را بطور خاص جهت سوء استفاده جنسی انجام می­دهند.

۳۳- قربانیان قاچاق انسان از آسیب­های جسمی و روانی حاد رنج می­برند. با این حال، با توجه به موانعی مانند: زبان، عدم آگاهی از خدمات موجود و فراوانی وقوع جرم توسط قاچاقچیان انسان؛ نجات قربانیان و دستگیری جنایتکاران دشوار است.

۳۴- در حدود ۵۴% از موارد قاچاق انسان، قربانی یک غریبه است و در ۴۶% از موارد قربانی از قبل شناسایی شده اند. ۵۲% از قاچاق انسان شامل مردان، ۴۲% زنان و ۶% هم زن و هم مرد می­باشند.

۳۵- برآورد شده است که قاچاق انسان در سراسر جهان عملی سودآور برای قاچاقچیان است، بطوریکه از ۹ میلیارد دلار تا ۳۱۶ میلیارد دلار سود به خصوص در کشورهای صنعتی به همراه دارد.

۳۶- برخی از قاچاقچیان انسان از دختران معلول جوان مانند دخترانی که مبتلا به «سندروم داون» هستند، در تجارت کثیف استفاده می­کنند.

۳۷- طبق اطلاعات اف.بی.آی. یک سازمان بزرگ قاچاق انسان در کالیفرنیا در سال ۲۰۰۸ نه تنها با تهدید فیزیکی و ضرب و شتم از سن ۱۲ سالگی قربانی را به فحشاء می­کشاند، بلکه او را به طور ممتد تهدید به سحر و جادوگری می­کرد.

۳۸- قاچاق انسان یک پدیده شوم جهانی است که فقر و تبعیض جنسیتی به گسترش آن دامن می­زنند.

۳۹- قاچاقچیان انسان اغلب با مقامات فاسد دولتی برای داشتن مدارک سفر و دریافت گذرنامه برای قربانیان کار می­کنند.

۴۰- زنان و دختران از اقلیت­های قومی در ایالات متحده به طور نامتناسبی توسط قاچاقچیان جنسی مورد سوء استفاده قرار می­گیرند.

۴۱- «ساندی تلگراف»، در انگلستان گزارش داد که صدها نفر کودک سالیانه به عنوان برده به انگلستان آورده می­شوند.

۴۲- «ژاپن» بزرگترین بازار برای زنان آسیایی قاچاق شده جهت بهره برداری جنسی است.

۴۳- قاچاقچیان انسان اغلب از فرودگاه ها جهت برگزاری «مزایده بردگان» استفاده می­کنند، جایی که زنان و کودکان برای روسپی گری فروخته می­شوند.

۴۴- با توجه به پدیده «جهانی شدن» هر منطقه­ ای از جهان درگیر قاچاق انسان شده است، حتی کشور کوچکی مانند: «ایسلند».

۴۵- به دفعات نشان داده شده است که اگر یک برده جنسی دستگیر شود، وی زندانی می­شود تا زمانی که قاچاقچی او راهی برای خلاصی­ اش بیابد.

۴۶- امروزه بردگان ارزان­تر از چیزی هستند که در طول تاریخ بوده ­اند. انفجار جمعیت یک منبع بزرگ از کارگران بوجود آورده است و در کنار آن «جهانی شدن» سبب شده است تا انسانها براحتی آسیب پذیر گشته و به بردگی گرفته شوند.

۴۷- «قاچاق انسان» و «قاچاق» مشابه هستند، اما معادل نیستند. قاچاق بر پایه «حمل و نقل» است و قاچاق انسان بر پایه «استثمار» می­باشد.

۴۸- قاچاقچیان جنسی اغلب به دنبال جذب و فریب کودکان هستند، چراکه آنها از همه جا بی­ خبرتر و آسیب­ پذیرتر می­باشند؛ با این حال تقاضا در بازار برای قربانیان جوان نیز وجود دارد. قاچاقچیان قربانی خود را با تلفن در فضای مجازی، از طریق دوستان، در بازار و در برنامه های بعد از مدرسه شکار می­کنند.

۴۹- قاچاق انسان در تمام ۵۰ ایالت، واشنگتن دی سی، و در سایر کشورهای قاره آمریکا گزارش شده است. اف بی آی تخمین می زند که امروزه بیش از ۱۰۰۰۰۰ کودک و زن جوان در آمریکا قاچاق می­شوند. سن آنها بین ۹ تا ۱۹ متغیر است و میانگین سنی ۱۱ سال است. قربانیان تنها دختران فراری و یا رها شده نیستند، بلکه بسیاری از آنها از خانواده­ های خوب می­باشند که توسط یک قاچاقچی باهوش و زیرک به دام افتاده ­اند.

۵۰- بطور کلی «برزیل» و «تایلند» بد سابقه­ ترین کشورها در قاچاق جنسی کودکان هستند.

۵۱- اپیدمی «ایدز» در آفریقا بسیاری از کودکان یتیم را درگیر نموده و آنها را به خصوص به قاچاق انسان آسیب پذیر کرده است.

۵۲- سالیانه نزدیک به ۷۰۰۰ دختر نه ساله نپالی به  هند فروخته می­شوند. این آمار در دهه گذشته ۲۰۰۰۰۰ تن بوده است. ده هزار کودک بین سنین ۶ تا ۱۴ سال در خانه­ های کثیف «سریلانکا» اسیر می­باشند.

۵۳- قربانیان قاچاق انسان با خطرات فیزیکی مانند: «مواد مخدر و اعتیاد به الکل»، «بیماری­های مقاربتی»، «نازایی»، «سقط جنین»، «سقط جنین اجباری»، «تروما واژن و مقعد»، در مقابل سایر گروههای جامعه قرار دارند. آسیب­های روانی شامل: «افسردگی بالینی»، «اختلالات شخصیتی»، «تمایل به خودکشی» و «سندرم استرس پس از ضربه» آنها را مبتلا و درگیر می­سازد.

۵۴- بزرگترین مورد قاچاق انسان در تاریخ معاصر ایالات متحده در هاوایی و در سال ۲۰۱۰ اتفاق افتاد. یک شرکت اقدام به خرید ۴۰۰ مهاجر در سال ۲۰۰۴ از تایلند با وعده استخدام و کار در مزارع هاوایی با حقوق بالا کرده بود. گذرنامه این افراد فریب خورده از ایشان گرفته شد و به بردگی و کار اجباری وا داشته شدند تا زمانی که در سال ۲۰۱۰ نجات داده شدند.

۵۵- طبق گزارشات وزارت امور خارجه آمریکا، قاچاق انسان یکی از بزرگترین چالش­ های حقوق بشر در قرن حاضر است، که هم در ایالات متحده و هم در سراسر جهان گسترش یافته است.

منابع:

Aronowitz, Alexis A. 2009. Human Trafficking, Human Misery: The Global Trade in Human Beings. Santa Barbara, CA: Greenwood Publishing Group

Destefano, Anthony M. 2007. The War on Human Trafficking. Piscataway, NJ: Rutgers University Press

Hawaii Home to Largest Human Trafficking Case in U.S. History.” ABC News. September 2, 2010. Accessed: December 26, 2010

Human Trafficking.” Unglobalcompact.org. Accessed: December 26, 2010

International Human Trafficking.” FBI. November 23, 2009. Accessed: December 23, 2010

Keehn Anne.  “Lady Gaga’s Bad Romance Video About . . . Sex Slavery?” FTSBlog.net. September 13, 2010. Accessed: December 26, 2010

Kosovo U.N. Troops ‘Fuel Sex Trade.’” BBC News. May 6, 2004. Accessed: December 20, 2010

Liebelson, Dana. “Nine out of Ten Women Escaping North Korea Are Trafficked.” Human Trafficking Change. October 29, 2010. Accessed: December 26, 2010

Malarek, Victor. 2003. The Natashas: Inside the New Global Sex Trade. New York, NY: Arcadia Publishers

Millions Suffer in Sex Slavery.” NewsMax. April 24, 2001. Accessed: December 26, 2010

Shelley, Louise. 2010. Human Trafficking: A Global Perspective. New York, NY: Cambridge University Press

Skinner, E. Benjamin. 2008. A Crime So Monstrous: Face-to-Face with Modern-Day Slavery. New York, NY: Free Press

Slaves Auctioned by Traffickers.” BBC News. June 4, 2006. Accessed: December 28, 2010

Taliban Buying Children for Suicide Bombers.” The Washington Times. July 2, 2009. Accessed: December 29, 2010

Teen Girls Stories of Sex Trafficking in the U.S.” ABC News/Primetime. February 9, 2006. Accessed:

.December 26, 2010

 

Email
چاپ
آخرین اخبار