به اعتلای کشورمان معتقدیم

نتایج انتخابات ۱۴۰۲ مجلس در استان کرمان

آبتاب– نتایج انتخابات مجلس در برخی حوزه های انتخابیه استان کرمان اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، ‌رحمان جلالی معاون استاندار کرمان صبح امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: از حضور گسترده مردم دیار کریمان زادگاه حاج قاسم عزیز در انتخابات ۱۱ اسفندماه در سراسر استان کرمان تشکر می‌کنم که حضور گسترده و مشارکت بالایی داشتند.

وی افزود: به فرموده حاج قاسم اگر جان خود را هزاران بار فدای این مردم کنیم، کاری نکردیم و مردم ما بارها در میدان وفاداری و ولایتمداری خود را به آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری و شهدا نشان دادند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با بیان اینکه از همه کسانی که در فرآیند برگزاری انتخابات کمک کردند تشکر می‌کنم، ادامه داد: بالغ بر ۵۷ هزار نفر عوامل اجرایی در برگزاری انتخابات کمک کردند تا حماسه ۱۱ اسفند در استان کرمان خلق شود.

وی با اشاره به اینکه استاندار کرمان همواره با مواضع و پشتیبانی خود از ستاد انتخابات استان کرمان حمایت کردند، گفت: نقش رسانه‌ها در مشارکت مردم بی‌بدیل بود و جا دارد از همه اصحاب رسانه استان کرمان تشکر کنم.

جلالی با بیان اینکه انتخابات استان کرمان در کمال امنیت برگزار شد و هیچ موضوع امنیتی در روز انتخابات در استان کرمان نداشتیم، افزود: همه عزیزانی که در راستای امنیت انتخابات تلاش کردند، از فراجا و سایر نیروهای نظامی و امنیتی و همچنین دستگاه قضایی استان که روز گذشته حدود ۵۲ شعبه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در استان فعال بود تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه ۶۴۵ داوطلب در این دوره از انتخابات از استان کرمان ثبت‌نام کردند که جا دارد از این عزیزان هم تشکر کرد چرا که تنور انتخابات را گرم و شور انتخاباتی ایجاد کردند، گفت: استقبال مردم کرمان از انتخابات بسیار خوب بود و همین استقبال باعث شد در سراسر کشور زمان انتخابات تمدید شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اعلام نهایی نتایج انتخابات در حوزه انتخابیه کرمان و راور، بیان کرد: در این حوزه انتخابیه شهباز حسن‌پور با ۷۴۲۱۹ رای نفر اول و مجید دوستعلی با ۷۱۵۶۶ رای نفر دوم، محمدرضا پورابراهیمی داورانی با ۵۸۸۵۸ رأی به‌عنوان نفر سوم، محمدرضا باهنر با ۳۵۲۸۰ رأی نفر سوم، محمدعلی عسکری رباطی با ۳۱۸۷۰ رأی به‌عنوان نفر چهارم و محمدمهدی زاهدی با ۲۵۳۵۲ رای نفر پنجم شدند.

جلالی با بیان اینکه ۲۵۴ هزار و ۷۸۶ رای مجموع آرای ماخوذه در شهرستان کرمان است، گفت: میزان مشارکت مردم در حوزه انتخابیه شهرستان‌های کرمان و راور حدود ۴۱ درصد و میزان مشارکت مردم استان کرمان در این دوره از انتخابات حدود ۵۰ درصد است.

وی افزود: در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان عبدالحسین همتی سراپرده با کسب ۲۸ هزار و ۳۴۴ رای از ۶۹ هزار و ۵۷۸ رای ماخوذه، بیشترین آرای این حوزه انتخابیه را به خود اختصاص داد و به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان ادامه داد: در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از حوزه انتخابیه رفسنجان و انار، احمد انارکی محمدی با ۵۶ هزار و ۴۹۲ رای از ۱۲۷ هزار و ۷۱۵ رای ماخوذه ۴۸.۱۷ درصد آرا را به خود اختصاص داد و به مجلس شورای اسلامی راه یافت و از حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، رودبارجنوب، قلعه‌گنج، فاریاب و جازموریان منصور شکرالهی با ۸۲ هزار و ۵۸۶ رأی از ۱۶۳ هزار و ۷۱۱ رای ماخوذه منتخب مردم در این دوره شد.

وی با بیان اینکه از حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد بهنام سعیدی با ۳۷ هزار و ۶۲۱ رای از ۱۴۷ هزار و ۹۲ رای به مجلس شورای اسلامی راه یافت، افزود: در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از حوزه انتخابیه بم، نرماشیر، فهرج ، ریگان و گنبکی، حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی با ۶۸ هزار و ۳۵۴ رای به عنوان نماینده شرق استان کرمان انتخاب شد.

جلالی ادامه داد: در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر نیز محمد معتمدی‌زاده با کسب ۵۳ هزار و ۷۱۵ رای و در حوزه انتخابیه شهربابک غلامرضا نویدی با کسب ۱۸ هزار و ۳۰۲ رای بیشترین آرای این حوزه‌های انتخابیه را به خود اختصاص دادند و به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

وی با اشاره به اینکه در ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری از استان کرمان سه نماینده باید انتخاب می‌شد، افزود: در انتخابات روز گذشته سیداحمد خاتمی با ۵۷۸ هزار و ۷۷۹ رأی نفر اول، احمد شیخ‌بهایی با ۳۵۷ هزار و ۴۲۰ رای نفر دوم و امان‌الله علیمرادی با ۳۰۷ هزار و ۸۴۳ رأی به‌عنوان نفر سوم انتخاب شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، ادامه داد: کل آرای برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان کرمان تعداد یک میلیون و ۱۰۹ هزار و ۶۸۶ رای بوده است.

به گزارش تسنیم کرمان دارای ۱۰ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که از ۹ حوزه انتخابیه شهرستان‌های کرمان و راور، شهرستان شهربابک، شهرستان‌های کهنوج، منوجان، رودبارجنوب، قلعه‌گنج، فاریاب و جازموریان، شهرستان‌های بافت، رابُر و ارزوئیه، شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج، نرماشیر و گنبکی، شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد، شهرستان‌های رفسنجان و انار، شهرستان‌های زرند و کوهبنان و شهرستان‌های سیرجان و بردسیر انتخاب می‌شوند.

Email
چاپ
آخرین اخبار