به اعتلای کشورمان معتقدیم

آیت‌الله نوری‌همدانی به وزیر کار: به فکر مشکلات مردم ‌و رفع بیکاری باشید

آبتاب– آیت‌الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در دفتر معظم له برگزار شد،  بر پیگیری مشکلات مردم به ویژه مستضعفین و رفع بیکاری تاکید کرد.

به گزارش تسنیم، مرجع تقلید شیعیان با اشاره به فرمایشات امام راحل در صحیفه نور بیان کرد: فقر، ظلم و جهل باید از میان برداشته شود که خود نیازمند حرکت و همتی جهادی و علمی است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: همانگونه که امام رحمت الله علیه نظام فاسد پادشاهی، نظام ارباب و رعیتی را سرنگون کرد، نباید با عمل و سخنانمان اسلام و نظام اسلامی را تضعیف و آن را ناکارآمد نشان دهیم و کار شما به نوعی جهاد محسوب می شود.

آیت الله نوری همدانی افزود: دومین وظیفه، اجتماعی است، انسان ذاتا موجودی اجتماعی است و یک نفر به تنهایی قادر به تامین همه احتیاجات خود نمی‌باشد؛ اما باید توجه داشت که همچنان که از مواهب جامعه بهره مند هستیم، وظایفی نیز در برابر آن بر عهده داریم.

مرجع تقلید شیعیان گفت: پیش از قبول هرگونه مسئولیتی باید از خود پرسید آیا شایسته آن هستم؟ آیا از عهده آنچه به من محول شده برخواهم آمد؟ یا خیر، شغل ها مسئولیت آفرین هستند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به نامه پنجم مولا امیر المومنین علی «علیه السلام» در نهج البلاغه به والی آذربایجان با مضمون ” وَ إِنَّ عَمَلَکَ لَیْسَ لَکَ بِطُعْمَهٍ وَ لَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ أَمَانَهٌ ” افزود: شغل شما وسیله امرار معاش شما نیست بلکه امانتی است که بر عهده شما گذاشته شده است، شما امانت دار مردم هستید لذا باید در حفظ و صیانت از آن تمام همت خود را بکار بگیرید.

وی با اشاره به درصد بیکاری جوانان خصوصا قشر تحصیل کرده، بر لزوم ارتباط بیشتر دانشگاه ها با صنایع کشور و بخش تولید، تربیت دانشجو متناسب با فرصت‌های شغلی موجود در آن رشته تحصیلی و ایجاد زمینه فعالیت و توسعه شرکت های دانش بنیان و مشاغل خانگی تاکید کرد.

آیت الله نوری همدانی در پایان به فجایع غزه در سایه سکوت نهادهای بین المللی و دول غربی خاطرنشان کرد: امروز بیش از پیش لزوم حفظ اتحاد و انسجام دولت‌های اسلامی علی الخصوص جبهه مقاومت در برابر رژیم جنایتکار و کودک کش صهیونیستی و حامیان آن از جمله آمریکا و انگلیس احساس می شود.

Email
چاپ
آخرین اخبار