به اعتلای کشورمان معتقدیم

کاخ سفید کمک مالی به اسرائیل را گردن نگرفت

آبتاب کاخ سفید لایحه اعطای کمک ۱۷.۶ میلیارد دلاری به رژیم صهیونیستی و در عین حال مستثنی کردن اوکراین از کمک‌هالی مالی و نظامی را رد کرد.

به گزارش مهر، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت: «دولت ماه‌ها است با گروهی از سناتورهای دو حزبی برای دستیابی به توافقنامه امنیت ملی که امنیت مرزهای ما را تأمین می‌کند و از مردم اوکراین و اسرائیل حمایت می‌کند، همکاری دارد.

ژان پیر در ادامه گفت: در حالی که حصول توافق با نمایندگان قریب‌الوقوع است، جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آخرین تلاش‌ها و تحرکات سیاسی خود را انجام می‌دهند.»

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد که آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست، اما حملات به نیروهای آمریکایی باید متوقف شود.

وی در ادامه افزود که امنیت اسراییل باید مقدس و مهم شمرده شود اما نباید به یک بازی سیاسی تبدیل گردد. بنابراین ما به شدت با این روش کاری که اقدامی برای تأمین امنیت مرزها انجام نمی‌دهد، کمکی به مردم اوکراین برای دفاع از خود نمی‌کند مخالفیم.

سخنگوی کاخ سفید گفت: در عوض، جمهوری خواهان مجلس نمایندگان باید وارد عمل شوند. راهی را در پیش بگیرند که دولت و مجلس سنا در مورد مسایل مهم امنیت ملی در پیش می‌گیرند.

رسانه‌های از استعفای قریب‌الوقوع فرماندهان سیستم امنیتی این رژیم که قبلاً مسئولیت شکست حمله ۷ اکتبر گذشته را بر عهده گرفته بودند خبر داد.

این سخنان بعد از آن مطرح می‌شوند که مایک جانسون، رییس مجلس نمایندگان آمریکا از قانونی رونمایی کرده بود که کمک نظامی جدیدی به ارزش ۱۷.۶ میلیارد دلار به اسراییل به عنوان بخشی از هزینه جنگ با حماس بدون تخصیص کمک به اوکراین ارایه می‌کرد و انتظار می‌رفت ظرف چند روز به تصویب برسد.

Email
چاپ
آخرین اخبار