به اعتلای کشورمان معتقدیم

نامه امیرعبداللهیان به گوترش: اسرائیل باید عواقب اقدامات تروریستی را متحمل شود

آبتاب– حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران طی نامه‌ای به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل نوشت که رژیم اسرائیل باید عواقب اقدامات تروریستی را متحمل شود.
امیرعبداللهیان در این نامه نوشت: مایلم توجه شما را به نقض مداوم اصول و هنجارهای اساسی حقوق بین الملل و همچنین منشور سازمان ملل توسط رژیم اسرائیل از طریق استفاده غیرقانونی از زور و اقدامات نظامی تحریک آمیز که به طور جدی صلح و امنیت منطقه و بین المللی را به خطر می اندازد جلب کنم. 
وی افزود: نمونه فعلی، هدف قرار دادن عمدی مستشاران نظامی ایرانی در خاک جمهوری عربی سوریه است که به طور قانونی به درخواست رسمی جمهوری عربی سوریه برای حمایت و کمک به آن کشور در مبارزه با تروریسم در سوریه حضور دارند. 
وزیر خارجه ایران همچنین نوشت: در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۴، رژیم اسرائیل یک ساختمان مسکونی در دمشق را با حملات موشکی هدف قرار داد که در نتیجه آن تعداد زیادی غیرنظامی و همچنین پنج مستشار نظامی ایرانی به نام‌های حجت‌الله امیدوار، علی آقازاده، حسین محمدی، سعید کریمی و محمدامین صمدی به شهادت رسیدند. این اقدام تروریستی مذموم سومین اقدام از این نوع در ماه های اخیر علیه مستشاران نظامی ایران بود. 
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران این اقدام شنیع و بزدلانه تروریستی را که با هدف منحرف کردن توجهات از جنایات رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین به ویژه غزه انجام می شود، صریحا و قویا محکوم می کند. 
امیرعبداللهیان نوشت: این اقدام تروریستی شنیع بار دیگر ماهیت واقعی تروریستی رژیم اسرائیل، نقش بی ثبات کننده آن در منطقه و خطری که برای صلح و امنیت منطقه و فراتر از آن ایجاد می کند، را آشکار کرد. 
وی تاکید کرد: رژیم اسرائیل باید عواقب این اقدامات تروریستی و سایر اقدامات تروریستی خود را علیه مستشاران نظامی ایران متحمل شود. جمهوری اسلامی ایران بر اساس حقوق بین الملل و منشور ملل متحد، حق ذاتی خود را برای پاسخ قاطع و متناسب به این گونه اقدامات در زمان و مکان انتخابی خود محفوظ می دارد. 
امیرعبداللهیان خاطر نشان کرد: انتظار می رود شورای امنیت سازمان ملل در انجام وظایف خود بر اساس منشور ملل متحد، اقدامات تروریستی رژیم اسرائیل و دیگر استفاده غیرقانونی از زور را به شدت محکوم کند، زیرا چنین اقدامات تحریک آمیزی تهدیدی جدی برای صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی است. این رژیم همچنین باید مجبور شود که دیگر فعالیت های بی ثبات کننده خود در منطقه را کنار بگذارد.
Email
چاپ
آخرین اخبار