به اعتلای کشورمان معتقدیم

وزیر بهداشت: از مردم می‌خواهم به سیستم سلامت کشور اعتماد کنند و داروهای داخلی را مصرف کنند

آبتاب بهرام عین‌اللهی در حاشیه افتتاحیه دومین نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان حوزه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی که در محل مصلی تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران، گفت: امروز شاهد شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان در کشور هستیم؛ به گونه‌ای که نسبت به نمایشگاه سال قبل شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی حضور شرکت‌ها هستیم که این نشان دهنده رابطه خوب بین دانشگاه و صنعت است.

به گزارش ایسنا؛ یکی از اهداف مهم ما حضور مردم در پارک‌های علم و فناوری است؛ به صورتی که بیایند و سرمایه‌گذاری کنند تا در نقطه‌ای مولد سرمایه آن‌ها رشد کند و در تولید دارو و تجهیزات با ما همکاری کنند.

وزیر بهداشت ادامه داد: در دومین همایش سلامت بنیان از ۱۲ محصول استراتژیک در حوزه دارو و ۱۱ محصول در حوزه تجهیزات پزشکی رونمایی شد. در ایران ۱۲۸۵ شرکت دانش بنیان سلامت محور داریم و حدود ۴۰ درصد تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور توسط همین شرکت‌ها تامین می‌شود. نزدیک به ۱۶ هزار تخت در کشور افتتاح شده است و در اکثر مراکزی که به تازگی افتتاح شدند از محصولات دانش بنیان داخلی استفاده شده است و این حرکت خوبی در جهت خودکفایی بوده است و بسیاری از کشور‌های همسایه و حتی دورتر هم از ما تقاضا داشتند که محصولات خود را برای آن‌ها صادر کنیم.

وی افزود: یکی از موارد مد نظر ما ورود تمام دانشکده‌های داروسازی به موضوع تولید است. با تلفیق علم، صنعت و سرمایه می‌توانیم رونق زیادی در کشور ایجاد کنیم. همه ۱۲ هزار دانشجوی داروسازی می‌توانند در شرکت‌های دانش بنیان به ما کمک کنند.

عین‌اللهی با اشاره به اجرای طرح دارویاری از سال گذشته، تصریح کرد: از مردم می‌خواهم به سیستم سلامت کشور اعتماد کنند و تا جایی که می‌توانند دارو‌های داخلی را مصرف کنند، چون سازمان غذا و دارو کنترل کیفی بسیار خوبی بر دارو‌ها دارد.

او تاکید کرد: بزرگ‌ترین حمایت ما از دانش بنیان‌ها، خرید دارو و تجهیزات این شرکت‌هاست؛ به عنوان مثال امسال قرارداد خرید ۳۵ دستگاه سی‌تی‌اسکن داخلی را بستیم و این کمک بزرگی است.

Email
چاپ
آخرین اخبار