به اعتلای کشورمان معتقدیم

وزیر خارجه طالبان در مشهد: افغانستان تنها کشوری بوده که ارزش پول ملی آن در مقابل دلار افزایش داشته است

آبتاب مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه حکومت طالبان در دیدار با نمایندگان تشکل های مهاجران افغانستانی در این شهر از جمهوری اسلامی ایران به خاطر میزبانی از پناهجویان افغان قدردانی کرد.
به گزارش فارس؛ مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه حکومت طالبان در دیدار با نمایندگان تشکل های مهاجران افغانستانی در این شهر از جمهوری اسلامی ایران به خاطر میزبانی از پناهجویان افغان قدردانی کرد.
«امیرخان متقی» در این دیدار که در سرکنسولگری کابل در مشهد برگزار شد، با ابراز خوشحالی از سفر به این شهر و دیدار با مهاجران افغان گفت: افغانستانی هایی که در چند دهه گذشته به کشورهای مختلف هجرت کرده اند، در زمینه های علمی و فکری به مدارج بالایی رسیده اند و اکنون وقت آن رسیده است که در کشور خود خدمت کنند.
وی افزود: هم اکنون امنیت در سراسر افغانستان برقرار شده و این امنیت نتیجه رضایت مردم از حکومت است.
وزیر خارجه حکومت طالبان ادعا کرد: در سال های اخیر، افغانستان تنها کشوری بوده که ارزش پول ملی آن در مقابل دلار افزایش داشته است.
متقی همچنین ابراز امیدواری کرد که تا زمان بازگشت آبرومندانه مهاجران افغانستانی به کشورشان، با آنان عزتمندانه برخورد شود.
وی سپس هدف از سفر خود به ایران را حضور در نشست بین المللی حمایت از مردم فلسطین اعلام و اضافه کرد: در این سفر همچنین در مورد موضوعات مختلف اقتصادی، سیاسی دو کشور و نیز موضوع مهاجران افغانستانی مقیم ایران مذاکرات بسیار خوبی با مقامات ایرانی صورت پذیرفت.
در ابتدای این دیدار نیز سرکنسول افغانستان در مشهد گزارشی از فعالیتهای این کنسولگری و همچنین برنامه های موسسات فرهنگی و علمی مهاجران افغانستانی مقیم مشهد ارائه کرد.
عبدالجابر انصار نیز از جمهوری اسلامی ایران به خاطر میزبانی از مهاجران افغانستانی در ۴ دهه گذشته تشکر کرد.
وی همچنین به برخی چالش های مهاجران افغانستانی در ایران در بخش های مختلف اشاره و ابراز امیدواری کرد که وزارت خارجه حکومت طالبان برای رفع این چالش ها همکاری کند.
در این نشست همچنین نمایندگان مهاجران افغانستانی درباره برخی از مشکلات و چالش ها و ظرفیت های این گروه در مشهد مطالبی را ارائه کردند.
امیرخان متقی دو روز پیش در صدر هیاتی برای شرکت در نشست بین المللی حمایت از مردم فلسطین به ایران سفر کرد.
Email
چاپ
آخرین اخبار