به اعتلای کشورمان معتقدیم

حماس: کوچاندن مردم غزه، توهم نتانیاهو است

آبتاب جنبش حماس بامداد سه‌شنبه تاکید کرد که اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل برای کوچاندن ساکنان نوار غزه، پوچ و مهمل است. حماس طی بیانیه‌ای گفت که مردم مقاوم فلسطین، بر موضع قاطع خود در مخالفت با مهاجرت اجباری تاکید کرده و راهی به جز ماندن در سرزمین خودشان را انتخاب نمی‌کنند.
به گزارش فارس؛ جنبش مقاومت اسلامی حماس بامداد سه‌شنبه گفت که اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای کوچاندن ساکنان نوار غزه، پوچ و مهمل است.
حماس طی بیانیه‌ای گفت که مردم مقاوم فلسطین، بر موضع قاطع خود در مخالفت با مهاجرت اجباری تاکید کرده و راهی به جز ماندن در سرزمین خودشان را انتخاب نمی‌کنند.
در این بیانیه آمده است: «نتانیاهو بعد از شکست ارتش در رسیدن به اهداف خود، برای طولانی کردن جنگ غزه به توهم‌فروشی روی آورده است».
رسانه‌های رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه خبر دادند که نخست وزیر این رژیم در نشست حزب لیکود گفته که تلاش‌ها برای یافتن کشورهایی که ساکنان غزه را به عنوان پناهجو بپذیرند در حال انجام است.
پیش از این نیز یک روزنامه صهیونیستی نوشته بود که واشنگتن و تل‌آویو طرحی برای کوچاندن اهالی غزه به چهار کشور ترکیه، مصر، عراق و یمن دارند.
هرچند آمریکا در مراحل اولیه جنگ اعلام کرد که با آوارگی اجباری مردم غزه مخالفت خواهد کرد، اما اظهارات رسمی نشان می‌دهد که دولت «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور با خروج داوطلبانه مخالفت نخواهد کرد.
Email
چاپ
آخرین اخبار