به اعتلای کشورمان معتقدیم

سازمان جهانی بهداشت از افزایش ۵۲ درصدی ابتلا به کرونا خبر داد

آبتاب سازمان جهانی بهداشت از افزایش بیش از ۵۰ درصدی ابتلا به کرونا در جهان در یک دوره یک ماهه در پایان سال ۲۰۲۳ در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته خبر داده است.
به گزارش سازمان جهانی بهداشت در این بازه زمانی تعداد موارد جدید ابتلا به این بیماری ۸۵۰ هزار نفر در مقایسه به پارسال بیشتر، اما آمار مرگ‌ومیر هشت درصد کمتر و بیش از سه‌هزار نفر بوده است.
بر اساس گزارش این سازمان که روز جمعه یکم دی منتشر شده، تعداد موارد تازه ابتلا به کرونا طی یک دوره ۲۸ روزه از ۲۰ نوامبر تا ۱۷ دسامبر (۲۹ آبان تا ۲۶ آذر)، ۵۲ درصد افزایش یافته است.
سازمان جهانی بهداشت اوج‌گیری دوباره کرونا و شیوع گسترده آن را در هفته‌های اخیر به‌دلیل یک گونه فرعی به نام «بی اِی.۸۶.۲ اُمیکرون» (BA.2.86 Omicron) که از زیرشاخه‌های «بی اِی.۸۶.۲» (BA.2.86) است، اعلام کرده است.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا تابستان امسال گفته بود که این سویه جدید ممکن است به دلیل جهش‌های بیشتر، افرادی را که پیشتر کرونا گرفته‌ یا واکسینه شده‌اند، را نیز بیمار کند.
در هفته‌های گذشته برخی کشورها از افزایش آمار مبتلایان به کرونا خبر داده‌اند.
سازمان بهداشت جهانی ۱۸ مرداد نیز گونه دیگری از ویروس کرونا به نام «ئی جی .۵» را که به‌ویژه در آمریکا و چین شیوع پیدا کرده بود، یک «سویه قابل توجه» اعلام و خاطرنشان کرده بود که خطر آن برای سلامتی عموم بیش از سویه‌های دیگر نیست.
به گزارش سازمان جهانی بهداشت تا ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) بیش از ۷۷۲ میلیون مورد ابتلا به کرونا در جهان تأیید و نزدیک به هفت میلیون مرگ بر اثر آن گزارش شده است.
Email
چاپ
آخرین اخبار