به اعتلای کشورمان معتقدیم

رئیسی: دسترسی سریع و آسان مردم به فیبرنوری امری مهم و ضروری است

آبتاب آیت الله سید ابرهیم رئیسی، رئیس جمهور؛ امروز دسترسی سریع و آسان مردم به اینترنت و فیبرنوری، امری مهم و ضروری است؛ زیرا اگر این بستر ارتباطی وجود نداشته باشد، زندگی مردم دچار اختلال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، صبح امروز رئیس جمهور دولت سیزدهم در آئین بهره برداری از فیبررسانی به مدارس، کسب و کارها و منازل اظهار کرد: شاید برای بسیاری، قابل باور نبود که فناوری اطلاعات و ارتباطات، زندگی مردم را به این میزان تحت تاثیر قرار بدهد. درگذشته زیرساخت قابل توجهی وجود نداشت و ارتباط‌ها به سختی انجام می‌شد.

وی افزود: این پدیده بسیار سریع همه زوایای زندگی را تغییر داد. امروز همه سطوح زندگی بر بستر اینترنت و فناوری قرار دارد. در حوزه فناوری اطلاعات، آموزشی، درس و تحصیل، مسائل اقتصادی و کسب‌وکارها، ارتباطات بانکی و غیره استفاده می‌شود. به نوعی که اگر این بستر ارتباطی وجود نداشته باشد، زندگی دچار اختلال می‌شود.

رئیس جمهور گفت: باید زیرساخت‌های کشور و دسترسی‌مردم تسهیل و فراهم شود. یکی از این اقدامات مهم در این حوزه، فراهم سازی بستر فیبرنوری است که می‌تواند ارتباطات مردم را با یکدیگر تضمین کند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه فیبرنوری یکی از زیرساخت های مهم کشور است افزود: نمیتوان از این نوع زیرساخت ها غفلت کرد؛ یکی از نکات مهم آن است که ایجاد این نوع زیرساخت ها، از سرعت و دقت بالا برخوردار باشند. از مواردی که بارها به وزیر ارتباطات گفتم، مسئله گله‌مندی مردم از کندی برقراری ارتباط یا اینترنت است. این زیرساخت می‌تواند این کندی را برطرف کند که الان در گزارش‌ها مشاهده کردیم که کاربران و بهره‌برداران گفتند احساس می‌کنیم مشکل برطرف شده و سریعا ارتباط برقرار می‌شود.

رئیس جمهور در ارتباط با زیرساخت شبکه شاد هم گفت: در شرایط کرونا بود که سامانه شاد را فعال کردیم تا مردم از آن برای مسائل آموزشی استفاده کنند. هرچند بعد از کرونا هم مردم می‌توانند از این بستر استفاده کنند.

آیت الله رئیسی با بیان به اینکه سرعت کار در وزارت ارتباطات بسیار خوب بوده است ادامه داد: در گزارش‌ها آمده که ۱۳۰۰ کیلومتر حفاری شده است که شهر ها و روستاها را دارای فیبر نوری کرده‌اند. این یک اقدام ارزشمند است.

رئیس جمهور همچنین دسترسی سریع و آسان مردم به اینترنت و فیبرنوری را امری بسیار مهم و ضروری دانست.

آیت الله رئیسی گفت: معرفی گلستان به‌عنوان اولین استان برخوردار از پوشش کامل شبکه ملی فیبرنوری خبر خوبی است. امروز زیرساخت اینترنتی فیبرنوری در همه شهرها و روستاها قابل بهره‌برداری است و امیدواریم این اقدام در استان ‌های دیگر نیز با قوت ادامه یابد.

رئیس دولت سیزدهم بیان کرد: اینکه بیش از پنج میلیون خانوار و کسب‌وکارها می‌توانند در این بستر دسترسی آسان و سریع به اینترنت داشته باشند نیز خبر خوب دیگری است و امیدواریم  این اتفاق روز به روز گسترش یابد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی گفت: رهبر معظم انقلاب بیش از ۲ دهه پیش اعلام کردند توسعه باید در پرتو عدالت رقم بخورد. این‌که هم شهر از فیبر نوری بهره‌مند شود و هم روستاهای ما این زیر ساخت را داشته باشند یک دستاورد ارزشمند است.

* زیرساخت مهم هوشمندسازی در گلستان اتفاق افتاد

وی افزود:  دسترسی کامل گلستان به زیرساخت‌ مهم هوشمندسازی و فیبر نوری اتفاق بزرگی است، هوشمندسازی شهرها در همه زوایا به زیرساخت‌های ارتباطی وابسته است که زیرساخت مهم هم در این زمینه مجهز شدن به فیبر نوری است.

رئیسی ادامه داد: از همه مسئولان تشکر می‌کنم و امیدوارم روز به روز بر موفقیت‌های مسئولان در خدمت به مردم افزوده شود تا مردم رضایت بیشتری از ما داشته باشند و گره موجود در اینترنت که گاهی مورد گلایه مردم قرار می‌گیرد برطرف شود.

وی گفت: ادامه کار در گرو این است که هم مردم خوب مشارکت کنند و هم مسئولان تلاش داشته باشند، در همه کارها مشارکت مردم شرط مهمی است. با همکاری مردم، مسئولان دستگاه‌های مرتبط، شهرداران و فرمانداران، استان‌ها و شهرهای دیگر نیز به مرور از این خدمت و امکان بهره‌مند شوند.

به گزارش فارس، صبح امروز پروژه بزرگ “فیبررسانی به منازل، کسب و کارها و مدارس” در گلستان افتتاح و به بهره برداری رسید و بیش از ۹۹ درصد مردم استان گلستان به شبکه ارتباطی سراسری فیبرنوری متصل شدند.

گفتنی است، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رییس جمهور دولت سیزدهم، در دور دوم سفرهای استانی به گلستان برای دیدار با مردم، بررسی مصوبات سفر دور اول و افتتاح هزاران پروژه کلان، متوسط و کوچک، صبح دیروز پنجشنبه از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای گرگان وارد گلستان شد.

Email
چاپ
آخرین اخبار