به اعتلای کشورمان معتقدیم

کاخ سفید: حمله اتمی کره شمالی به معنای پایان حکومت «کیم» است

آبتاب– کاخ سفید غروب شنبه به وقت تهران بار دیگر به کره شمالی هشدار داد که هرگونه حمله اتمی به ایالات متحده و متحدان این کشور به پایان حکومت کیم منجر خواهد شد. در بیانیه مشترک گروه مشورتی اتمی آمریکا و کره جنوبی نیز تأکید شد که هرگونه حمله اتمی پیونگ یانگ به کره جنوبی با پاسخی سریع و قاطع مواجه خواهد شد.

به گزارش فارس به نقل از «خبرگزاری فرانسه» در بیانیه کاخ سفید آمده است: «آمریکا بر تعهد تزلزل ناپذیر خود برای ارائه بازدارندگی گسترده به کره جنوبی با طیف کاملی از قابلیت‌های ایالات متحده از جمله اتمی تاکید کرده است.»

در بیانیه مشترک گروه مشورتی اتمی آمریکا و کره جنوبی نیز تاکید شد که هرگونه حمله اتمی پیونگ یانگ به کره جنوبی با پاسخی سریع و قاطع مواجه خواهد شد.
یک مقام نظامی کره شمالی در سخنانی که در خبرگزاری دولتی این کشور انعکاس یافت، گفت: «نبرد فیزیکی و جنگ در شبه جزیره کره دیگر یک احتمال نیست و تبدیل به اتفاقی که دیر یا زود خواهد افتاد شده است. اقدامات بی ملاحظه و نابخردانه سئول ممکن است منجر به یک تقابل نظامی شدید شوند.»
وزارت دفاع کره جنوبی نیز روزهای اخیر کره شمالی را به انتقام گیری تهدید کرد.
«شین وون سیک» وزیر دفاع کره جنوبی گفت: «کره شمالی تنها دو انتخاب دارد، صلح یا تخریب شدن. اگر کره شمالی اقدامات بی پروایی انجام دهد که به صلح آسیب بزند، فقط جهنم ویرانی در انتظار آنهاست.»
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ماه آوریل هشداری مشابه صادر کرده و گفته بود که هرگونه حمله اتمی کره شمالی پایان دولت کره شمالی خواهد بود.
ماه گذشته، پیونگ یانگ با موفقیت یک ماهواره جاسوسی نظامی را در مدار قرار داد. کره شمالی اعلام کرد که تصویر مکان‌های حساس و نظامی کره جنوبی و آمریکا را در اختیار دارد.
کره شمالی اعلام کرده که  مصمم است به زودی ماهواره‌های جاسوسی بیشتری  برای جمع‌آوری اطلاعات درباره فعالیت‌های نظامی دشمنان پرتاب کند. این ماهواره‌ها از ماهواره  «مالیگ یونگ» که ماه نوامبر به فضا پرتاب شد، الگوبرداری خواهند شد.
یک مقام کره شمالی در این زمینه گفت: «در صورت لزوم، آنها کار هدایت ما را به سمت حمله فوق‌العاده قوی انجام خواهند داد.»
Email
چاپ