به اعتلای کشورمان معتقدیم

نتانیاهو: با جنگی علیه موجودیت خود روبه‌رو هستیم

آبتاببنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز شنبه در کنفرانسی خبری گفت: ما در جنگی علیه موجودیت خود هستیم و باید تا پایان آن را ادامه دهیم. ما در جبالیا و الشجاعیه در نبردهای شدیدی شرکت داریم که طی آن برخی نیروهای خود را از دست دادیم. فشار نظامی به منظور بازگرداندن گروگان‌ها و پیروزی در جنگ لازم است. نتانیاهو همچنین ادعا کرد که نوار غزه خلع سلاح خواهد شد و بعد از نابودی حماس، این نوار تحت کنترل رژیم اسرائیل قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: توافق اسلو اشتباه مرگباری بود و ما اشتباه اسلو را تکرار نخواهیم کرد و بار دیگر اجازه ایجاد فضایی را نخواهیم داد که در آن مردم فلسطین طبق فرهنگ نابودی اسرائیل تربیت شوند.

وی تاکید کرد، حماس شروط بسیاری دارد از جمله توقف جنگ  و تشکیلات خودگردان همچنان محکوم کردن آنچه در هفتم اکتبر رخ داد را رد می‌کند.

به نقل از الجزیره، نتانیاهو اظهار داشت: با طرف آمریکایی اختلاف نظر وجود دارد و من به آنها گفتم که فلسطینی‌ها نمی‌توانند حاکمیت کاملی داشته باشند و من رویکردم را تغییر نخواهم داد.

نتانیاهو تصریح کرد: ما به جزئیات مذاکرات نخواهیم پرداخت اما موضع خود را در رویارویی با دشمن با خون و آتش بیشتر تقویت می‌کنیم. ما تلاش می‌کنیم برای حزب الله در شمال بازدارندگی ایجاد کنیم یا از طریق فرایند سیاسی و یا با ابزارهای دیگر. ما تا پیش از تحقق اهدافمان و بازگرداندن گروگان‌ها جنگ را متوقف نخواهیم کرد و نیروهایمان را از غزه خارج نمی‌کنیم .

وی گفت، با مصر و قطر درباره مذاکرات آزادی گروگان‌ها در تماس است.

نتانیاهو تصریح کرد: نمی توان از تفتیش و بازرسی کامیون‌های حامل کمک‌ها چشم پوشی کرد و ما گذرگاه کرم ابوسالم را برای این منظور موقتا خواهیم گشود.

در همین راستا، یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: ما به حزب الله توضیح دادیم که آنچه در غزه رخ می‌دهد ممکن است در بیروت هم رخ دهد.

الجزیره همچنین در خبری از حرکت هزاران معترض در میدان الرهائن به سمت ورودی اصلی وزارت جنگ این رژیم خبر داد.

از سوی دیگر، اسپوتنیک در خبری نوشت، بر اساس آنچه مقامات اسرائیلی و آمریکایی امروز (شنبه) به روزنامه تایمز اسرائیل گزارش دادند نتانیاهو، «بنی گانتز»، وزیر کابینه جنگ اسرائیل و حتی «یائیر لاپید»، رهبر اپوزسیون، از دولت آمریکا خواسته‌اند که علناً در مورد راه حل دو دولتی صحبت نکند.

Email
چاپ