به اعتلای کشورمان معتقدیم

وحشت تندروها از حسن روحانی

آبتاب– نصرالله پژمانفر، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در یک سخنرانی که فیلم آن منتشر شده است، می گوید: پرونده حسن روحانی را ۲سال است که به قوه قضاییه فرستادیم و باید قوه قضاییه در این مورد تصمیم بگیرد که میخواهد دادگاه آقای روحانی در دادگاه روحانیت اجرا کند یا نه؟ به نظر بنده صلاحیت حسن روحانی نباید در انتخابات مجلس خبرگان تایید شود.
به گزارش خبرآنلاین؛ نصرالله پژمانفر، عضو جبهه پایداری از دیگر چهره های تندرویی است که حضور حسن روحانی در انتخابات مجلس خبرگان او را نگران کرده، آنچنان که رسماً درخواست ردصلاحیت رئیس جمهور پیشین را مطرح کند.

کاندیداتوری حسن روحانی در انتخابات مجلس خبرگان، تندروها را نگران و وحشت زده کرده است. در همین راستا از مدتی پیش سیگنال دادن به نهادهای نظارتی برای ردصلاحیت رئیس جمهور پیشین را کلید زده اند.

در جدیدترین مورد نیز نصرالله پژمانفر، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در یک سخنرانی که فیلم آن منتشر شده است، می گوید: پرونده حسن روحانی را ۲سال است که به قوه قضاییه فرستادیم و باید قوه قضاییه در این مورد تصمیم بگیرد که میخواهد دادگاه آقای روحانی در دادگاه روحانیت اجرا کند یا نه؟ به نظر بنده صلاحیت حسن روحانی نباید در انتخابات مجلس خبرگان تایید شود.

این تلاش ها درحالی صورت می گیرد که بنا به گفته محمد مهاجری حسن روحانی نشان داده است که حضور او می‌تواند به‌راحتی جو سنگینی علیه خالص‌سازها به وجود آورد و این بار نیز آنها نگران هستند که این حضور بتواند علیه آنها فضای منفی درست کند.

وی در گفتگو با هم میهن می گوید: از طرفی این جریان بالاخره می‌خواهد انتقام هشت سال گذشته را از ایشان بگیرد و اگر مخالفت نکند و اتهام‌پراکنی نداشته باشد، کار غیرمعمولی انجام داده است. از طرفی اگر انتخابات برگزار شود و آقای روحانی هم انتخاب شود، معنای بسیار بدی برای جریان تندروی اصولگرا خواهد داشت و نشان می‌دهد بخشی از جامعه می‌توانند فردی را به مجلس خبرگان بفرستند که با نُرم‌های سیاسی آنها کاملا متفاوت است.

مهاجری درباره گمانه ردصلاحیت روحانی گفت: درهر صورت برای آقای روحانی تایید و ردصلاحیت بازی برد است. او چه در انتخابات تاییدصلاحیت بشود، چه نشود، بازنده این ماجرا نخواهد بود. معتقدم او هوشمندترین چهره سیاسی بعد از انقلاب است و همین نگرانی جریان رقیب را به همراه دارد.

Email
چاپ