به اعتلای کشورمان معتقدیم

سازمان ملل: ۸۰ درصد جمعیت غزه آواره شده‌اند

آبتاب– دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل از آواره شدن ۱.۸ میلیون نفر از ساکنان غزه معادل ۸۰ درصد جمعیت این منطقه در پی جنگ خبر داد. 
به گزارش  فارس؛ به نوشته وبگاه خبری روسیا الیوم، طبق گزارش این نهاد بین‌المللی، برخی از آوارگان در میان خانواده‌های میزبان زندگی می‌کنند و برخی نیز در میانه آتش‌بس به محل زندگی خود بازگشته‌اند و همزمان ثبت رسمی آن‌ها در پناهگاه‌های آژانس کاریابی پناهندگان فلسطینی (اونروا) و دیگر سازمان‌ها ادامه دارد.

در این راستا «تدروس آدهانوم گبریسوس»، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، دیروز چهارشنبه هشدار داد که در بحبوحه کمبود مراقبت‌های پزشکی و بدتر شدن شرایط زندگی در نوار غزه، ممکن است تعداد بیشتری از مردم غزه بر اثر بیماری جان خود را از دست بدهند.

به گفته وی، ۱۱۱ هزار مورد بیماری حاد تنفسی، ۷۵ هزار مورد اسهال، ۲۴ هزار مورد بثورات پوستی و ۱۲ هزار مورد گال در غزه ثبت شده است.

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل نیز شامگاه چهارشنبه گفت که از ابتدای عملیات نظامی اسرائیل در غزه، بیش از ۱۴ هزار نفر کشته شدند.

وی در ادامه گفت: «طی چند هفته بیش از هر جنگ دیگری در زمان دبیر کلی من، کودک در غزه کشته شدند و استفاده از تسلیحات ویرانگر در مناطق مسکونی، تاثیر زیادی بر غیرنظامیان گذاشته است».

گوترش افزود: «کاملا آشکار است که شاهد نقض قوانین بودیم، چون ۸۰ درصد از ساکنان غزه به سوی جنوب کوچانده شدند».

Email
چاپ
آخرین اخبار