به اعتلای کشورمان معتقدیم

معاون امور زنان رئیس جمهور خبر داد: رونمایی از «سند خانواده» در آینده نزدیک

آبتاب انسیه خزعلی در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان استاندارد، اظهارکرد: سند خانواده، یا سند خانواده استاندارد و تراز جمهوری اسلامی در دست تهیه است و در آینده نزدیک رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا تفاهم نامه با سازمان استاندارد برای ارتقای کیفیت زیست خانواده انجام می پذیرد یکی از موارد مد نظر این تفاهم این است که خانواده‌ها در مراحل مختلف زندگی و در حیطه‌های گوناگون اجتماعی شرایط استاندارد را تجربه و شرایط مصرفی ، خدماتی و آموزشی استاندارد برایشان فراهم باشد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری همچنین درباره تفاهم نامه با سازمان ملی استاندارد، توضیح داد: در این تفاهم نامه به دنبال این هستیم که بسیاری از مسائل حوزه زنان از جمله رویداد ملی خانواده و فرهنگ را با استاندارد پیوند بزنیم و سازمان استاندارد در خصوص تدوین استاندارد کالاها و خدمات مختلف نیازهای زنان و خانواده را ببیند.

خزعلی با بیان اینکه باید از مخاطرات خانواده در ارتباط با مصارف غیر استاندارد پیشگیری کنیم، تاکید کرد: طی این تفاهم نامه قرار است در خصوص استفاده از کالاها و خدمات استاندارد در خانواده فرهنگ سازی شود تا منجر به ارتقای کیفیت زندگی و سلامت خانواده شود. تالیف کتب و مقالات، برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه‌های مشترک از جمله این اقدامات است که می‌تواند منجر به فرهنگ سازی شود.

 

Email
چاپ