به اعتلای کشورمان معتقدیم

مراسم راه اندازی دانشکده مدیریت و اقتصاد برگزار شد

آبتاب دکتر حجت بقایی- مراسم راه اندازی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه گیلان با حضور دانشجویان، استادان، دانش آموختگان و مدیران دانشگاه در تالار حکمت برگزار شد.

دکتر فرید نجفی رئیس دانشگاه گیلان در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی این دانشکده گفت: امیدواریم راه اندازی این دانشکده باعث حل مشکلات استان و کشور در حوزه مدیریت و اقتصاد شود.

رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه بنیان دانشگاه از این دانشکده و مدرسه عالی مدیریت گیلان شکل گرفته است، تأکید کرد که در آینده متناسب با شرایط اقتصادی بتوانیم ساختمان مستقل این دانشکده را راه اندازی کنیم تا با توجه به پتانسیل عظیمی که این دانشکده دارد بتواند با کمک استادان و دانشجویان باعث حل مشکلات شود.

دکتر نجفی با مهم دانستن حرکت دانشگاه ها به سمت ایجاد رشته های تقاضامحور و مورد نیاز جامعه گفت: یکی از معضلات ما در استان بحث مدیریت پسماند است که این موضوع نیازمند تخصص چند رشته از جمله مدیریت، مکانیک و … است تا بتوانیم با تخصص چندین رشته مشکلات را مرتفع کنیم.

وی در ادامه با اشاره به نیاز استان به رشته های مرتبط با اقتصاد کشاورزی، دریا، محیط زیست و … خاطرنشان کرد با ظرفیت عظیمی که در دانشکده مدیریت و سایر دانشکده های دانشگاه وجود دارد ما می توانیم کمکیار استان و کشور در حل مشکلات باشیم.

دکتر مصطفی ابراهیم پور رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد هم در این مراسم ضمن تقدیر از تمامی افرادی که در شکل گیری این دانشکده نقش داشتند با ذکر یاد و خاطره مرحوم استاد اسماعیل پور عضو هیأت علمی گروه مدیریت و تلاش های و پیگیری های آن محروم خواهان شادی روحش شد.

رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد با بیان اینکه تشکیل این دانشکده صرفاً تغییر یک مکان یا فضای فیزیکی نیست گفت: رسالتی که شکل گیری این دانشکده با خود به همراه دارد مهم است.

وی همچنین، به اهمیت توسعه زیست بوم کسب و کار، کارآفرینی و ارتباط دانشکده و دانشگاه با صنعت و جامعه اشاره کرد و از آمادگی این دانشکده در راستای برگزاری کارگاه های آموزشی، دوره های مهارتی و طرح کارورزی خبر داد.

شایان ذکر است پخش نماهنگ از استادان فعلی و بازنشسته و دانش آموختگان این دانشکده و همچنین، تقدیر از دکتر علی اکبر فرهنگی چهره ماندگار مدیریت و استاد مدرسه عالی مدیریت گیلان و دکتر مجتبی احمدوند دانش آموخته مدرسه عالی مدیریت گیلان از دیگر بخش های این مراسم بود.

Email
چاپ