به اعتلای کشورمان معتقدیم

دسانتیس به ترامپ و بایدن: ریاست جمهوری شغل کسی نیست که ۸۰ سال سن دارد

آبتاب«ران دی‌سانتیس»، فرماندار ایالت فلوریدای آمریکا و نامزد ۴۵ ساله حزب جمهوری‌خواه آمریکا که سال‌ها تحت تاثیر رئیس جمهور سابق آمریکا بوده است، اکنون به عنوان یکی از رقبای انتخاباتی هم حزب ترامپ، کاندیداتوری وی را تحت تاثیر بالا بودن سنش مورد انتقاد قرار داد.
به گزارش فارس؛ «ران دی‌سانتیس»، در اظهاراتی عنوان کرده است که دونالد ترامپ برای ورود مجدد به کاخ سفید به عنوان رئیس جمهور آمریکا بیش از حد پیر و سالخورده است.

اظهارات دی‌سانتیس در مورد سن ترامپ در شرایطی مطرح می‌شود که ترامپ در نظرسنجی‌های انتخاباتی با اختلاف بسیار زیادی از او بالا‌تر بوده و در موارد مختلفی مورد حمایت رای‌دهندگان جمهوری‌خواه آمریکایی قرار دارد.

دی‌سانتیس ضمن اشاره به سن بالای جو بایدن که در روز دوشنبه وارد ۸۱ سالگی می‌شود، عنوان کرد که اشتباه بودن کاندیداتوری ترامپ را تنها با نگاه به جو بایدن می‌توان متوجه شد.

فرماندار فلوریدا عنوان کرد: به عنوان یک فرد ۴۵ ساله در اوج سال‌های زندگی‌ام هستم و می توانم به مدت دو دوره رئیس جمهور آمریکا باشم و در این بازه زمانی می‌توانم، نتایج بزرگی را برای کشورم به همراه آورم.

دی‌سانتیس تاکنون از حمله به ترامپ به عنوان کسی که برای سالها در حزب جمهوری‌خواه از او پیروی می‌کرده، اجتناب کرده است و عنوان کرده حتی اگر قرار به نامزدی هر دو نفرشان و رقابت با یکدیگر باشد، باز هم این رویه را ادامه می‌دهد.

اظهارات دی‌سانتیس در حالی در باب سنِ ترامپ مطرح می‌شود که ترامپ همچنان در تمامی نظر‌سنجی‌های انجام گرفته شده، پیشتاز نامزدهای حزب جمهوری‌خواه در آمریکا برای انتخابات ریاست‌جمهوری است و در انتخابات مقدماتی آمریکا نامزد اصلی محسوب می‌شود.

در اکثر نظرسنجی‌ها، پیشروی ترامپ نسبت به دی‌سانتیس بالای ۵۰ درصد بوده است. یکی از نمایندگان ستاد انتخاباتی ترامپ ضمن اشاره به برتری بیش از حد رئیس‌جمهور سابق آمریکا در بین رقبای حزب جمهوری‌خواه اظهارات دی‌سانتیس را در مورد سن ترامپ مورد انتقاد قرار داد و ترامپ را بهترین گزینه برای ریاست‌جمهوری عنوان کرده است.

Email
چاپ