به اعتلای کشورمان معتقدیم

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: یک میلیون واحد نیاز داریم، اما تولید ما به ۱۰۰ هزار واحد هم نمی‌رسد

آبتاب– محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اننقاد از عدم تناسب عرضه و تقاضای مسکن، گفت: وقتی در کشور یک میلیون واحد نیاز داریم، اما تولید به ۱۰۰ هزار واحد هم نمی‌رسد پس قطعا باعث افزایش قیمت خواهد شد.
به گزارش شفقنا؛ دکتر پور ابراهیمی در خصوص وضعیت قیمت مسکن، اظهار داشت: قیمت‌ها همچنان بالا بوده و رکود حاکم است و شاید بعضاً خرید و فروش‌هایی با قیمت پایین‌تر انجام شود، اما به معنای این نیست که بازار مسکن با قدرت خرید مردم متناسب شده است؛ بلکه به نظر می‌رسد روند رشد قیمت‌ها متوقف شده و به حداقل ثباتی رسیده است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قیمت مسکن متاثر از ده‌ها عوامل است و بزرگترین عامل افزایش قیمت، عدم عرضه مسکن است وقتی در کشور یک میلیون واحد نیاز داریم، اما تولید به ۱۰۰ هزار واحد هم نمی‌رسد پس قطعا باعث افزایش قیمت خواهد شد؛ بنابراین عدم تعادل بین عرضه و تقاضا که عرضه یک دهم تقاضا است، باعث به وجود آمدن این وضعیت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: البته مصالح ساختمانی و قیمت زمین هم تاثیر زیادی در این زمینه گذاشته است. اما با تعطیل کردن بازار سرمایه و بورس کالا، تاثیری در  خصوص قیمت مصالح رخ نخواهد داد؛ بنابراین عده‌ای در حال دادن ادرس غلط هستند به عنوان نمونه برق واحد‌های تولیدی در تابستان و گاز این واحد‌ها هم در زمستان قطع می‌شود پس قیمت تمام شده هم بالا می‌رود؛ بنابراین نیاز است که در ابتدا تراز انرژی انرژی برطرف شود.

Email
چاپ
آخرین اخبار