به اعتلای کشورمان معتقدیم

گفت‌وگوی وزیر خارجه ایران با همتای مصری‌اش

آبتاب در گفتگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با سامح شکری وزیر خارجه مصر، آخرین تحولات فلسطین مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

 حسین امیرعبداللهیان با اشاره به جایگاه ایران و مصر به عنوان دو کشور مهم اسلامی، تداوم رایزنی‌ها میان دو کشور پیرامون راههای پایان بخشیدن به بحران جاری در فلسطین و حملات وحشیانه رژیم اسراییل علیه غیرنظامیان غزه و کرانه را مهم برشمرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین با تاکید بر اهمیت نشست آتی سران کشورهای اسلامی در ریاض، برای تداوم مشورت‌های مشترک تهران و قاهره اظهار آمادگی کرد.

امیرعبداللهیان بر آمادگی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک های بشردوستانه به غزه از طریق مصر تاکید کرد.

سامح شکری وزیر امور خارجه مصر نیز در این گفتگوی تلفنی به نوبه خود ضمن تشریح اقدامات مصر برای رساندن کمک های بشردوستانه بین المللی به ساکنان غزه، از مواضع و تلاش های کشورهای عربی و اسلامی و جمهوری اسلامی ایران در این راستا تشکر و قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه مصر همچنین بر تداوم رایزنی دوجانبه و چندجانبه برای کمک به توقف جنگ و برقراری آتش بس در غزه و ارسال کمک های بشردوستانه به مردم غزه تاکید کرد.

Email
چاپ