به اعتلای کشورمان معتقدیم

امیرعبداللهیان: ادامه حملات اسراییل باعث گشایش جبهه‌های جدیدی از سوی نیروهای مقاومت خواهد شد

آبتاب حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در تماس تلفنی خود با اس جی شانکار وزیر امور خارجه هند، در خصوص وضعیت منطقه و اقدامات جنایت کارانه  نظامیان رژیم صهیونیستی در حمله به غیر نظامیان در مناطق اشغالی فلسطین رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این تماس تلفنی خاطر نشان ساخت: انتظار می رود، کشور هند همراه با دیگر کشورهای منطقه و جهان ابتکاراتی را در چارچوب برقراری آتش بس و ارسال کمکهای انسان دوستانه گسترده به مردم مظلوم فلسطین در غزه، جلوگیری از اقدامات ضد انسانی نیروهای اشغالگر در نسل کشی گسترده، ارتکاب جنایات جنگی و کوچ اجباری ساکنین این منطقه صورت دهد.

امیرعبداللهیان همچنین همتای هندی خود را از آخرین وضعیت  همکاریهای مشترک در راه اندازی پروژه بندر چابهار مطلع ساخت و بر رایزنیهای بیشتر دو کشور در این رابطه  و سایر موضوعات مورد علاقه طرفین تاکید کرد.

اس جی شانکار وزیر امور خارجه هند نیز با غم انگیز توصیف کردن شرایط غزه، اظهار داشت که این کشور به دقت شرایط منطقه را زیر نظر دارد و معتقد است که گذشته از تمامی اختلاف سلائق، باید اقدامات و تلاش های مشترکی را برای بهبود شرایط انسانی در منطقه غزه صورت داد و هند آماده است تا در چارچوب ابتکاراتی که جمهوری اسلامی ایران ارائه می نماید در روند توقف عملیات نظامی و جلوگیری از تشدید و گسترده شدن بحران نقش آفرینی نماید.

وزیر  خارجه هند برخی موضوعات دوجانبه را نیز مطرح کرد.

Email
چاپ
آخرین اخبار