به اعتلای کشورمان معتقدیم

اظهارات وزیر کشور درباره مزایای الکترونیکی‌شدن ثبت‌نام نهایی انتخابات

آبتاباحمد وحیدی، وزیر کشور به مزایای الکترونیکی‌شدن پیش‌ثبت‌نام و ثبت‌نام نهایی انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: این اقدام در راستای تقویت دولت الکترونیک، سهولت دسترسی و کاهش هزینه‌ها انجام شد و موفقیت‌آمیز بود.

به گزارش ایرنا، وزیر کشور با اشاره برگزاری مرحله پیش ثبت نام برای اولین بار در فرآیند انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این مرحله یک تکلیف قانونی بود که در قانون جدید انتخابات در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

وی به دستاوردها و نتایج مثبت پیش ثبت نام اشاره کرد و ادامه داد: این شیوه فرصت کافی برای بررسی در اختیار همه دستگاه‌های مربوطه قرار داد تا حق کسی ضایع نشود و یا احتمال آن خیلی کم شود.

وزیر کشور بیان داشت: پیش از این ممکن بود داوطلبانی ثبت نام کنند که به دلیل فرصت اندک، نتوان همه ظرفیت‌های آن‌ها را بررسی کرد. اما اکنون فرصت کافی وجود دارد و اگر کسی احیاناً دچار مشکل شود، فرصت کافی در اختیار دستگاه مربوطه برای بررسی دقیق وجود دارد لذا از این حیث به انجام بهتر فرآیند بررسی بسیار کمک خواهد کرد.

وحیدی، همچنین به مزایای الکترونیکی بودن پیش ثبت نام و ثبت نام نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در راستای تقویت دولت الکترونیک اشاره و اظهار کرد: سهولت در پیش ثبت نام اولین مزیت این روش بود چرا که همه افراد می‌توانستند در هر محلی که حضور دارند، بدون مراجعه حضوری این کار را انجام دهند.

وی با بیان اینکه الکترونیکی بودن ثبت‌نام‌ها، هزینه‌ها را کاهش داد، خاطرنشان کرد: این اقدام ساز و کار مناسبی برای کاهش هزینه ها و فرصتی برای ثبت دقیق اطلاعات بود که توسط وزارت کشور به خوبی مدیریت و انجام شد.

Email
چاپ
آخرین اخبار