به اعتلای کشورمان معتقدیم

پنتاگون: تقویت نیروهای نظامی آمریکا در اطراف ایران

آبتاب در ادامه سیاست های یک طرفه دولت آمریکا در حمایت تمام قد از اسراییل در جنگ غزه، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد در راستای تقویت نیروها و پایگاه های نظامی خود در منطقه غرب آسیا، تجهیزات نظامی و سامانه های ضدموشکی جدیدی به این منطقه اعزام می کنند.

به گزارش عصرایران، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که بنا به دستور “لوید آستن” وزیر دفاع آمریکا نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا و خلیج فارس را تقویت می کند.

این تقویت حضور در حالی است که دولت واشنگتن در جنگ اخیر بین حماس و اسراییل با وجودی که به صورت تمام قد در پشت اسراییل ایستاده و مجوز هرگونه حمله به منطقه غزه را به اسراییل داده است، همزمان از دیگر کشورهای منطقه به ویژه ایران خواسته تا در این جنگ هیچ گونه مداخله ای نداشته باشد.

وزیر دفاع آمریکا در بیانیه ای گفته: “پس از گفت‌و‌گوهای مفصل با رییس‌جمهوری بایدن در مورد تشدید تنش‌های اخیر توسط ایران و نیروهای نیابتی آن در سراسر خاورمیانه، امروز مجموعه‌ای از اقدامات را برای تقویت بیشتر موضع وزارت دفاع در منطقه انجام دادم. این گام‌ها تلاش‌های بازدارندگی منطقه‌ای را تقویت می‌کند، حفاظت نیرو از نیروهای آمریکایی در منطقه را افزایش می‌دهد و به دفاع از اسراییل کمک می‌کند.”

پنتاگون: تقویت نیروهای نظامی آمریکا در اطراف ایران 

لوید آستن تصریح کرد که دستور فعال کردن سامانه های پدافندی “تاد” و پاتریوت” را در سرتاسر منطقه “خاورمیانه” صادر کرده تا میزان حفاظت از نیروهای آمریکا در منطقه افزایش یابد.

او همچنین از صدور دستور آماده باش به تعداد بیشتری از نیروهای آمریکایی برای افزایش آمادگی به منظور پاسخگویی سریع در صورت لزوم خبر داد.

طی روزهای اخیر برخی از گروه های مقاومت در عراق و سوریه به چند پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه از جمله پایگاه عین الاسد حملات پهپادی و موشکی انجام داده اند.

ایالات متحده آمریکا در کنار افزایش استقرار تجهیزات نظامی در منطقه، طی ۲ هفته گذشته یک خط ویژه ترابری هوایی به مقصد تل آویو برای انتقال میلیاردها دلار تسلیحات شامل بمب ها، موشک ها، سامانه های پدافندی، خودروهای زرهی و دیگر تجهیزات نظامی به اسراییل برای استفاده در حمله به غزه ایجاد کرده است.

آمریکا همچنین با وتوی دو قطعنامه پیشنهادی از سوی روسیه و برزیل، مانع برقراری آتش بس در غزه شده و از حمله زمینی اسراییل به این باریکه پرتراکم جهان با هدف نابودی حماس پشتیبانی کاملی دارد.

همچنین نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، پیش نویس قطعنامه  یک طرفه ای به نفع اسراییل را آماده کرده که در آن ازضرورت آتش بس که مورد وفاق اکثریت قریب به اتفاق افکار عمومی و دولت های جهان است، خبری نیست و در مقابل با محکوم کردن ایران بابت حمایت از گروه ههای مقاومت در منطقه، بر ” حق دفاع اسراییل در برابر حماس” تاکید شده است.

 

Email
چاپ
آخرین اخبار