به اعتلای کشورمان معتقدیم

چین تحریم‌های تازه آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

آبتاب پکن تحریم‌های «غیرقانونی» آمریکا علیه ایران را محکوم کرد. این واکنش پکن یک روز پس از اقدامات تحریمی جدید واشنگتن علیه افراد و نهادهای مرتبط با ایران، از جمله مستقر در چین مطرح شده است که ادعا شده از برنامه موشکی و پهپادی ایران حمایت می‌کنند. سخنگوی وزارت امور خارجه چین تحریم‌های تازه آمریکا علیه ایران را که شامل افراد و نهادهای چینی نیز می‌شد، «غیرقانونی و یک‌جانبه» تلقی و آن را محکوم کرد.

به گزارش مهر، خبرگزاری فرانسه در این باره گزارش داد که «مائو نینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به سوالی درباره این اقدام واشنگتن علیه ایران گفت که چین «همواره با تحریم‌های یک‌جانبه غیرقانونی که از سوی آمریکا اعمال می‌شود، مخالفت کرده است.»

او بیان کرد: «ما قویا از حقوق مشروع شرکت‌ها و شهروندان چینی حمایت می‌کنیم.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا، شب گذشته، از اعمال تحریم علیه ۱۱ شخص، هشت نهاد و یک شناور واقع در ایران، چین، هنگ کنگ و ونزوئلا در رابطه با برنامه پهپادی و موشک‌های بالیستیک ایران خبر داد.

دفتر کنترل داریی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ خود مدعی شده که این اشخاص از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران یا توابع آن‌ها در تولید و تکثیر پهپاد و موشک حمایت کرده‌اند.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم در این‌باره ادعا کرد: تصمیمات بی‌پروای ایران در راستای تکثیر پهپادهای ویرانگر و دیگر تسلیحات باعث طولانی شدن شماری از درگیری‌ها در منطقه و سرتاسر جهان شده است. آمریکا اقداماتی در راستای ایجاد اختلال در تکثیر پهپاد و دیگر تسلیحات توسط ایران انجام می‌دهد. ما جامعه بین‌المللی را ترغیب می‌کنیم که آن‌ها نیز این کار را انجام دهند.

Email
چاپ