به اعتلای کشورمان معتقدیم

عادت‌های شبانه هشدار دهنده یک سرطان خاموش

آبتاب اگر در طول شبانه‌روز به طور ناگهانی نیاز به دفع ادرار پیدا کردید، می‌تواند یکی از دلایل و نشانه‌های سرطان پروستات باشد. سرطان پروستات اغلب به دلیل توانایی آن برای انتشار سریع به غدد لنفاوی و اندام‌های مجاور در صورت عدم درمان، تهاجمی می‌شود.

به گزارش مهر، کلینیک کلیولند اعلام کرد: شب ادراری وضعیتی است که باعث می‌شود نیمه شب از خواب بیدار شوید اما سرطان پروستات معمولاً هیچ علامتی ندارد، البته تا زمانی که به اندازه کافی پیشرفت کند و سرطان به اندازه‌ای پیشرفت کند که به لوله‌ای که ادرار را از مثانه به خارج از آلت تناسلی می‌رساند فشار بیاورد.

علائم سرطان پروستات می‌تواند شامل نیاز به ادرار مکرر، اغلب در طول شب باشد. مطالعات نشان داده است که شب ادراری شدید در ۲۵ درصد موارد سرطان پروستات به عنوان یک عارضه جانبی پرتودرمانی شناسایی شده است.

سرطان پروستات بعد از سرطان پوست دومین نوع بیماری شایع در بین مردان است. این بیماری اغلب به دلیل توانایی آن برای انتشار سریع به غدد لنفاوی و اندام‌های مجاور در صورت عدم درمان، تهاجمی می‌شود.

دکتر بردلی مک گرگور، انکولوژیست در موسسه سرطان دانا فاربر وابسته به هاروارد، می گوید: همان عادات غذایی که می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد، می‌تواند تاثیری مشابه بر احتمال کاهش سرعت گسترش آن داشته باشد. رژیم غذایی خود را جدی بگیرید.

دکتر مک‌گرگور می‌گوید این نشانه‌ها را به خصوص در هنگام شب جدی بگیرد: ۱- افزایش نیاز به ادرار کردن، ۲- درد هنگام ادرار کردن و ۳- احساس اینکه مثانه شما به طور کامل تخلیه نشده است.

Email
چاپ