به اعتلای کشورمان معتقدیم

امیرعبداللهیان خواستار تحریم فوری و کامل رژیم صهیونیستی شد

آبتاب وزیر امور خارجه در دیدار با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در جده خواستار تحریم فوری و کامل رژیم صهیونیستی توسط کشورهای اسلامی، تحریم نفتی علیه این رژیم و اخراج سفرای آن از کشورهایی که دارای رابطه با این رژیم هستند،‌ شد.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ۲۶ مهر ماه در حاشیه اجلاس فوق العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در جده با «حسین ابراهیم طه» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار از برگزاری این جلسه در جده تشکر و قدردانی کرده و بر ضرورت پیگیری جدی قطع فوری حملات جنایت آمیز رژیم صهیونیستی علیه غزه، ارسال فوری کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه و مقابله با کوچاندن مردم غزه تأکید کرد و افزود: ضروری است این موضوعات در دستور اجلاس امروز باشد.

وزیر امور خارجه همچنین خواستار تحریم فوری و کامل رژیم صهیونیستی توسط کشورهای اسلامی، تحریم نفتی علیه رژیم یاد شده و اخراج سفرای این رژیم جنایتکار از کشورهایی که دارای رابطه با این رژیم غاصب و جعلی هستند، شد.

امیرعبداللهیان همچنین، خواستار تشکیل یک تیم حقوقدانان اسلامی برای حمایت از فلسطین شد تا جنایات جنگی رژیم صهیونیستی را مستند سازی کرده و زمینه طرح و محاکمه جنایتکاران جنگی اسرائیل و حامیان آن در دادگاه‌های بین‌المللی فراهم شود.

وی با اشاره به‌ جنایات جاری صهیونیست‌ها در غزه بویژه نسل کشی در بیمارستان المعمدانی، افزود: لازم است در جلسه امروز جده، موضوع پیگیری حقوقی جنایتکاران جنگی صهیونیست و حامیان آنان مورد توجه و پیگیری جدی سازمان همکاری اسلامی قرار گیرد.

حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در این دیدار از مواضع حمایتی دائمی و شناخته شده جمهوری اسلامی ایران در حمایت از قضیه فلسطین تشکر کرد.

وی با تأکید بر ضرورت وحدت امت اسلامی و انسجام موضع در قبال مسأله فلسطین، حمله به بیمارستان المعمدانی را یک جنایت خواند و گفت: لازم است با اتحاد اسلامی، موضع متحدی داشته و نقطه پایانی بر این جنایات بگذاریم.

حسین ابراهیم طه از پیشنهادات مهم وزیر امور خارجه ایران تشکر کرد و گفت که آنها را مورد توجه و بررسی سازمان قرار خواهد داد.

Email
چاپ
آخرین اخبار