به اعتلای کشورمان معتقدیم

دیدار امیرعبداللهیان با رهبران مقاومت فلسطین

آبتاب وزیر خارجه ایران با مقامات ارشد جنبش جهاد و حماس دیدار کرد. امیرعبداللهیان که به لبنان سفر کرده است با رهبران مقاومت فلسطین از جمله «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی و «صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس دیدار و گفت‌وگو کرد. وی در جریان سفر به لبنان، با «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز دیدار و گفت‌وگو کرده بود.
به گزارش ایسنا، شبکه المیادین خبر داده «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران که به لبنان سفر کرده است با «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی و «صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار تحولات جاری منطقه به ویژه تحولات فلسطین پس از عملیات طوفان‌الاقصی توسط گروه‌های مقاومت فلسطینی  و تهاجم مستمر رژیم صهیونیستی به غزه و جنایات جنگی و ضدبشری رژیم غاصب و متجاوز صهیونیستی علیه غیرنظامیان و همچنین اقدامات تجاوزکارانه این رژیم علیه مسجدالاقصی و کرانه باختری و آمادگی کامل گروه‌های مقاومت فلسطینی برای مقابله با تهاجم رژیم صهیونیستی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار توضیحاتی در خصوص تلاش‌ها و تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و رایزنی با کشورهای مختلف و سازمان‌های بین‌المللی و پیگیری تشکیل جلسه اضطراری وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی با هدف توقف فوری جنایات جنگی رژیم صهیونیستی، لغو محاصره ظالمانه انسانی و ارسال کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی شامل دارو، غذا، سوخت و آب آشامیدنی به نوار غزه ارایه کرد.
طرفین در این دیدار با محکوم کردن حمایت یک‌جانبه آمریکا و برخی کشورهای غربی از تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار مردم بی‌گناه فلسطین و تجلیل از حمایت‌های گسترده مردمی از مقاومت فلسطینی در اقصی نقاط جهان، بر ضرورت وحدت و انسجام ملت‌ها و دولت‌های اسلامی و آزادی‌خواهان جهان و اقدام فوری و هماهنگ برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی تاکید کردند.
سید حسن نصرالله گفت: امروز وضعیت مقاومت عالی است و همه سناریوها کاملا آماده است.
انتهای پیام/
Email
چاپ