به اعتلای کشورمان معتقدیم

درخواست مهم رئیس جمهور از وزیر کشور درباره مهاجران افغان

آبتاب ابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری استان فارس، گفت: باید ارزیابی از مجموعه‌ها انجام شود.مثلا بررسی شود که چرا برخی از پروژه‌ها زمان بر شده و اکنون باید با نگاه تحولی در راستای مرتفع شدن آن بکوشیم.

به گزارش فارس، دکتر رئیسی وی ظرفیت‌های موجود د در ایران و شیراز را زیاد دانست و افزود: ما برای رشد اقتصادی به دو امر اساسی نیازمندیم که یکی رشد تولید و دیگری افزایش بهره وری است.

رئیس جمهور در ادامه بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های نیروی انسانی متخصص به ویژه اساتید دانشگاه نیز تاکید کرد و گفت: می‌توان با اقدامات دانش بنیان، استقاده بهینه از امکانات به ویژه در بخش آب، خاک، صنعت و …داشت. در شیراز بسیاری از ظرفیت‌های فوق وجود دارد که از جمله آنها امکانات تخصصی و نیروی انسانی کارآمد در بخش دانشگاهی است اما در عین حال انتظار است که طرحی نو دراندازیم.

وی با بیان اینکه مردم از ما انتظار حل مسئله نه ایجاد مسئله دارند، تاکید کرد: در عالم اجرا به ویژه قانوگذاری باید متقن باشیم و متقن نظر دهیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: آبروی افراد را خدا مشخص می‌کند نه ما و وظیفه ما رسیدگی به امور است.مردم هم انتظارشان از این دولت، انتظار متفاوتی است.

رئیسی با تاکید بر اینکه باید با اعتماد به داشته‌ها، جوانان و رمایه‌ها باید امور را پیش ببریم، تصریح کرد: قدرت کشور را شهدا و راهپیمایی‌های عظیم میلیونی مردم و هدایت‌های امام و رهبری ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: در فارس ۳۰۰ کارخانه نیمه تعطیل راه‌اندازی شده و یا تعداد گردشگران آن ۵ برابر شده که موجب افتخار است اما در عین حال، فارس جای ایجاد اشتغال زیادی دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما از نسخه‌نویسی برای کشور نگرانیم اما برای تجربه آموختن نه، گفت: نیازمند افزایش سرمایه گذاری هستیم و باید فعالان اقتصادی را تشویق کنیم اما نه باید ابلاغ و آیین‌نامه، بلکه باید با دقت مشکلات آنها بررسی شود.بنابراین باید بخش‌های فعال اقتصادی را در آغوش گرفت تا با دلگرمی کار را پیش ببرند.

رئیسی همچنین خواستار جلوگیری از از واردات بی‌رویه در کشور شد.

وی خاطرنشان کرد: از وزارت کشور خواسته‌ایم که اتباع بیگانه را ساماندهی کنند و بر ضرورت این کار هم اصرار داریم و البته در این ساماندهی، باید شناسه افراد مدنظر باشد.

انتهای پیام/

Email
چاپ