به اعتلای کشورمان معتقدیم

برنامه رونمایی طرح ساخت هواپیما ی ایرانی ۷۲ نفره

آبتاب معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: طرح ساخت هواپیمای ۷۲ نفره مسافربری ایرانی قرار است در یک همایش تخصصی معرفی شود. وزن عملیاتی این هواپیمای ۷۲ نفره ایرانی ۱۷.۳ تن، حداکثر تعداد مسافر ۷۲ نفر یا ۷ تن بار، بیشترین وزن برخاست هواپیما ۲۸.۲ تن و بیشترین وزن سوخت (ظرفیت باک‌های هواپیما) ۶.۳۳ تن و بُرد این جت با ۷۲ مسافر هزار و ۸۵۰ کیلومتر خواهد بود.
به گزارش تسنیم؛ منوچهر منطقی با اشاره به طرح ساخت هواپیمای داخلی گفت: “رئیس جمهور چندی پیش گفت که می‌خواهیم یک هواپیمای ۷۲ نفره طراحی کنیم. برای تولید این هواپیمای ۷۲ نفره، برنامه جامعی طراحی شده که قرار است در کار مشترک با شرکت‌های دانش بنیان که همکاری‌های بین المللی دارند این طرح اجرا شود.” 

وی اضافه کرد: “طرح ساخت این هواپیمای ۷۲ نفره مسافربری، با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازی، شرکت‌های فرودگاهی و هواپیمایی که زیر نظر وزارت راه فعالیت می‌کنند، معاونت علمی و فناوری و وزارت دفاع که زیرساخت‌های صنعتی را داراست، تعریف شده که در یکی از همایش‌ها معرفی خواهد شد.” 

وزن عملیاتی این هواپیمای ۷۲ نفره ایرانی ۱۷.۳ تن، حداکثر تعداد مسافر ۷۲ نفر یا ۷ تن بار، بیشترین وزن برخاست هواپیما ۲۸.۲ تن و بیشترین وزن سوخت (ظرفیت باک‌های هواپیما) ۶.۳۳ تن و بُرد این جت با ۷۲ مسافر هزار و ۸۵۰ کیلومتر خواهد بود.

انتهای پیام/

Email
چاپ
آخرین اخبار