به اعتلای کشورمان معتقدیم

ایران از حمله حماس به اسرائیل غافل‌گیر شده است

آبتاب  در حالی که برخی محافل و رسانه های حامی اسراییل طی روزهای گذشته بدون ارایه سند و مدرکی ایران را به پشتیبانی و طراحی حملات اخیر حماس به اسرائیل متهم می‌کنند، چندین منبع آمریکایی گفتند ایالات متحده اطلاعات خاصی را جمع آوری کرده است که نشان می دهد مقامات ارشد ایران از حمله روز شنبه حماس به اسراییل غافل‌گیر شده اند. منابع آمریکایی گفتند که این اطلاعات – که به قانون‌گذاران در کنگره ارایه شده است – باعث شده است که تحلیل‌گران آمریکایی به ارزیابی اولیه مبنی بر عدم نقش مستقیم دولت ایران در این حمله متمایل شوند.
به گزارش سی ان ان، چندین منبع آمریکایی گفتند که ایالات متحده اطلاعات خاصی را جمع‌آوری کرده که نشان می‌دهد مقامات ارشد ایران از حمله روز شنبه حماس به اسراییل غافل‌گیر شده اند.

این منابع گفتند وجود این اطلاعات این ایده را که ایران مستقیماً در برنامه‌ریزی، تامین منابع یا تایید این عملیات مشارکت داشته است، مورد تردید قرار داده است.

 پایگاه خبری آبتاب (WWW.ABTAAB.IR): 

ارزیابی اطلاعاتی اولیه آمریکا: ایران از حمله حماس به اسراییل غافلگیر شده است

منابع آمریکایی گفتند این اطلاعات – که به قانون‌گذاران در کنگره ارایه شده – باعث شده است تحلیل‌گران آمریکایی به ارزیابی اولیه مبنی بر عدم نقش مستقیم دولت ایران در این حمله متمایل شوند.

یکی از مقامات آمریکایی گفت: “ایران احتمالا می‌دانست حماس در حال برنامه‌ریزی عملیاتی علیه اسراییل است، اما بدون زمان‌بندی دقیق یا محدوده‌ای که رخ داده است. اگرچه ایران مدت‌هاست از حماس حمایت می‌کند، اما در حال حاضر چیزی ندیده‌ایم که نشان دهد ایران از این حمله خاص حمایت کرده یا پشت آن بوده است.”

اما همزمان این شخص تاکید کرد: نتیجه گیری نهایی بر اساس آنچه ایالات متحده در حال حاضر می‌داند، زود است.

او افزود:” ما در هفته‌های آتی به دنبال اطلاعات بیشتری خواهیم بود از جمله اینکه آیا حداقل برخی افراد در سیستم آنها بوده‌اند که درک واضح‌تری از آنچه در راه است داشتند یا حتی در جنبه‌هایی از برنامه‌ریزی حملات مشارکت داشتند یا خیر.” 

ارزیابی اطلاعاتی اولیه آمریکا: ایران از حمله حماس به اسراییل غافلگیر شده است

روز چهارشنبه (دیروز) جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا به سی‌ان‌ان گفت: ایالات متحده اطلاعاتی در اختیار ندارد که نشان دهد ایران “از قبل آگاه بوده یا در هر یک از برنامه‌ریزی، تامین منابع یا حتی هدایت عملیات دست داشته است.”

یکی دیگر از منابع اطلاعاتی آمریکا هم به سی ان ان گفت: ایران از حمله اخیر حماس به اسراییل غافل‌گیر شده است. 

این منابع جزییات بیشتری در مورد ماهیت این اطلاعات فاش نکردند و یکی از این منابع در مورد این اطلاعات گفت که بسیار حساس است.

انتهای پیام/

Email
چاپ
آخرین اخبار