به اعتلای کشورمان معتقدیم

بورل: قطع آب، غذا و برقِ غزه نقض قوانین بین‌المللی است

آبتاب– مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که قطع آب، برق و غذا علیه نوار غزه نقض قوانین بین‌المللی است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از پایان نشست وزرای خارجه این سازمان درباره مساله فلسطین در جمع خبر نگاران، رژیم صهیونیستی را به نقض قوانین بین المللی متهم کرد.

براساس گزارش رمیکس نیوز، بورل گفت: اسرائیل با قطع آب، برق و غذا علیه نوار غزه در حال نقض قوانین بین المللی است.

وی همچنین تأکید کرد که بیشتر اعضای اتحادیه اروپا طرح تعلیق کمکهای مالی این اتحادیه به تشکیلات خودگردان فلسطینی را رد کرده‌اند. بورل در این زمینه گفت: “فقط دو یا سه عضو اتحادیه اروپا تمایل به تعلیق کمکهای اتحادیه به فلسطین را داشتند. بنابراین تنها بازنگری در کمکها مورد نیاز است نه تعلیق کامل کمکهای مالی.”

وی در عین حال تأکید کرد که اتحادیه اروپا باید سرعت کمکهای بشردوستانه برای این تراژدی را افزایش دهد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از این نشست نیز گفته بود که این اتحادیه با حصر کامل غزه مخالف است.

منابع خبری شامگاه دوشنبه اعلام کردند که رژیم صهیونیستی به طور کامل آب فلسطینیان در نوار غزه را قطع کرده است. «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از دستور خود برای محاصره کامل منطقه غزه خبر داده و گفته طبق دستور او نباید هیچ آب و برق و سوختی وارد این منطقه شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه اظهارات خود گفت: “بعضی از پاسخهای اسرائیل به اقدامات حماس، نقض قوانین بین‌المللی محسوب می‌شود، زیرا حملات فزاینده اسرائیل منجر به مرگ صدها غیرنظامی از جمله کودکان می‌شود.”

وی در عین حال باز هم از حق رژیم صهیونیستی برای دفاع از خود تأکید کرد، اما گفت که این دفاع باید براساس قوانین بین‌المللی باشد!

منابع رسانه‌ای بین‌المللی امروز چهارشنبه از نوار غزه خبر داده اند که سوخت مورد نیاز تنها نیروگاه تأمین برق این منطقه در محاصره فلسطینی، در حال به پایان رسیدن است.

هشدار درباره رو به اتمام بودن سوخت تنها نیروگاه تأمین برق نوار غزه در حالی مطرح شده که به دنبال عملیات «طوفان الاقصی»، حملات شدید هوایی و بمباران‌های این منطقه تحت محاصره فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی ادامه دارد.

مقام‌های رژیم صهیونیستی در راستای تشدید همه جانبه فشارها علیه فلسطینیان اعلام کردند که این رژیم مرز «رفح» را کاملاً بسته است و دیگر اجازه ورود کاروان امدادهای غذایی و بشردوستانه به غزه را نمی‌دهد.

این شرایط نوار غزه و غیرنظامیان آن را در آستانه یک تراژدی انسانی قرار داده است.

انتهای پیام/

Email
چاپ
آخرین اخبار