به اعتلای کشورمان معتقدیم

جزئیات گفت‌وگوی امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی

آبتاب– حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه دوشنبه (۱۷ مهر ۱۴۰۲) در تماس تلفنی با حسین ابراهیم طه دبیر کل سازمان همکاری اسلامی درباره تحولات فلسطین گفت و گو و تبادل نظر کرد.

در این گفت و گو، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه و لزوم تلاش کشورهای اسلامی برای کمک به مردم مظلوم فلسطین، خواستار برگزاری نشست فوق العاده وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی شد.

امیرعبداللهیان ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران آمادگی برای میزبانی نشست فوق‌العاده وزرای خارجه کشورهای اسلامی درباره فلسطین، خواستار اقدام عاجل از سوی همه کشورهای اسلامی برای کمک به مردم فلسطین شد.

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی نیز ضمن محکوم کردن حملات اسرائیل علیه مردم فلسطین، بر ضرورت همکاری و هماهنگی کشورهای اسلامی برای اتخاذ یک واکنش مشترک در قبال تجاوزات رژیم صهیونیستی شد.

حسین ابراهیم طه با اشاره به برنامه برگزاری کمیته اجرایی سازمان درباره تحولات فلسطین، از پیشنهاد وزیر امور خارجه کشورمان برای برگزاری اجلاس فوق العاده وزرای خارجه استقبال و تاکید کرد که پیشنهاد ایران را به اطلاع وزرای خارجه کشورهای عضو خواهد رساند و برای کمک به فلسطین تأکید کرد.

انتهای پیام/

Email
چاپ