به اعتلای کشورمان معتقدیم

امیرعبداللهیان: تداوم حملات رژیم اسرائیل به غزه امکان گسترش جنگ را افزایش می‌دهد

آبتاب پیتر سیارتو، وزیرخارجه مجارستان، در گفت‌وگوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در خصوص ارتقاء روابط دوجانبه و تحولات اخیر در غرب آسیا به‌ویژه فلسطین تبادل‌نظر کرد.
در این گفت‌وگو، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقض مکرر قطعنامه‌های سازمان ملل متحد، ادامه اشغال اراضی فلسطین و تداوم شهرک‌سازی‌ها از سوی رژیم اسرائیل، تأکید کرد: “تداوم حملات رژیم اسرائیل به غزه در وضعیت کنونی شرایط را پیچیده‌تر و امکان گسترش جنگ را افزایش می‌دهد.”

این دیپلمات عالی‌رتبه‌ی جمهوری اسلامی ایران به نقض مکرر قوانین بین‌المللی و گسترش سیاست‌های جنگ‌طلبانه توسط رژیم صهیونیستی اشاره کرد.

وزیر امورخارجه مجارستان نیز با اشاره به این‌که گفت‌وگو و همکاری راه‌حل مناسبی برای حل منازعات منطقه‌ای است، اظهار کرد: “مجارستان همواره در چنین شرایطی خواهان برقراری صلح و حفظ جان مردم است.”

وی با ابراز امیدواری از پایان یافتن این درگیری در خاورمیانه، بر ضرورت مسئولیت‌پذیری همه کشورها و نقش‌آفرینی آن‌ها تأکید کرد. همچنین، هر دو طرف در این گفت‌وگو، از روابط مثبت و مبتنی‌بر اعتماد متقابل، ابراز خرسندی کردند.

Email
چاپ