به اعتلای کشورمان معتقدیم

آمادگی اعزام ناظر به مرزهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان

آبتاب– سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس ستادکل نیروهای مسلح، در دیدار گریگوریان دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان که به دعوت همتای خود به ایران سفر کرده است، با تاکید بر اینکه تحولات و روندهای امنیتی در قفقاز جنوبی بر امنیت منطقه تاثیرگذار است، اظهار داشت: تداوم تنش در این منطقه به نفع دو کشور ارمنستان و آذربایجان و سایر کشورهای منطقه نیست و باید تلاش‌ها بر رفع این اختلافات و تنش‌ها متمرکز شود و جمهوری اسلامی ایران آمادگی کمک به رفع این تنش‌ها را دارد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای اعزام ناظر به مرزهای دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان، گفت: ارتقاء توان دفاعی و توانمندی‌های نظامی هر کشوری نباید با اهداف و نیات تهاجمی همراه باشد.

وی گفت: صلح و آرامش در منطقه به نفع همه کشورها است و امنیت در منطقه باید توسط کشورهای منطقه تامین شود و حضور نیروهای فرامنطقه ای مغایر با آرامش منطقه است.

وی با بیان اینکه هیچ دلیلی برای ایجاد بحران در منطقه وجود ندارد، افزود: تفرقه و ناآرامی سیاست‌های بیگانگان است و کشورهای منطقه باید با گفتگو مسائل و مشکلات خود را حل کنند.

سرلشکر باقری در مورد برگزاری رزمایش اخیر آمریکا در خاک ارمنستان اظهار داشت: حضور بازیگران جدید و خارج از منطقه به پیچیدگی و عدم ثبات می افزاید.

بر اساس این گزارش؛ دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان گزارشی پیرامون تحولات قفقاز ارائه کرد.

انتهای پیام/

Email
چاپ