به اعتلای کشورمان معتقدیم

روسیه سرنگون کردن جت شخصی «پریگوژین» را رد کرد

آبتاب، روسیه سرنگون کردن جت شخصی « پریگوژین » را رد کرد. این در حالی است که کانال تلگرامی وابسته به واگنر مدعی شد اطلاعات اولیه حاکی از آن است که پدافند هوایی روسیه، هواپیما را در شمال مسکو سرنگون کرده است.

به گزارش ایسنا، منابع خبری روسیه گزارش دادند طبق بررسی‌های اولیه، جت شخصی رئیس گروه نظامی خصوصی واگنر سقوط کرده و هدف قرار نگرفته است. وبسایت نظامی روسی «ریبار» اعلام کرد که در اولین بازرسی از لاشه جت شخصی «یوگنی پریگوژین»، هیچ اثری از هدف قرار دادن آن مشاهده نشد. این در حالی است که روزنامه فایننشال تایمز به نقل از کانال تلگرامی وابسته به واگنر مدعی شد اطلاعات اولیه حاکی از آن است که پدافند هوایی روسیه ، هواپیما را در شمال مسکو سرنگون کرده است.

پایگاه خبری آبتاب (WWW.ABTAAB.IR):

کانال تلگرامی واگنر نوشت هواپیما در اثر شلیک دفاع هوایی روسیه سرنگون شد

از سوی دیگر، مرکز اطلاعات ناوبری هوایی روسیه نشان اعلام کرد هواپیمایی که گفته می شود حامل پریگوژین بود، پروازی نامنظم را تجربه کرد و از ارتفاع ۳۰۰۰۰ فوتی به ۸۰۰۰ پایی فرود آمد.

همچنین کمیته تحقیقات روسیه اعلام کرد که یک پرونده جنایی مربوط به سقوط جت رییس گروه نظامی خصوصی واگنر در شمال مسکو باز شده است.

شامگاه چهارشنبه، جت شخصی متعلق به پریگوژین، رئیس واگنرها در نزدیکی مسکو سقوط کرد که در نتیجه آن، ۱۰ نفر جان باختند.

آژانس حمل‌ونقل هوایی فدرال روسیه تایید کرد که یوگنی پریگوژین، رئیس گروه نظامی واگنر و دمیتری اوتکین، معاون وی سوار بر هواپیمای سقوط کرده در شهر تور بوده‌اند.

Email
چاپ