به اعتلای کشورمان معتقدیم

امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با همتای آذربایجانی: روند همکاری‌ها در مسیر مثبتی قرار دارد

آبتاب، حسین امیرعبداللهیان و جیحون بایراموف وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان امروز (پنجشنبه) پنجم مرداد ماه تلفنی گفت‌وگو کردند. در این تماس تلفنی درباره مهم‌ترین مسائل مرتبط با همکاری‌های دوجانبه و مسائل منطقه رایزنی و تبادل نظر شد.

این تماس تلفنی بعد از سفر اخیر وزیر امور خارجه ایران به باکو صورت گرفته است. امیرعبداللهیان اخیراً برای شرکت در نشست وزرای خارجه جنبش عدم تعهد به باکو سفر و با همتای خود و الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان دیدار و گفت‌‌وگو کرده بود.

امیرعبدالهیان در این گفت‌وگو عنوان کرد: هم اکنون روند همکاری‌های دو کشور در مسیر سازنده و مثبتی قرار دارد. 

وزیر امور خارجه ایران دیدار اخیر روسای کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان در آستارا را موفقیت آمیز خواند و گفت که توافقات خوبی به ویژه در عرصه ریلی و جاده‌ای بین طرفین انجام شد. 

امیرعبداللهیان همچنین به برگزاری نشست اضطراری مجازی سازمان همکاری اسلامی برای بررسی اهانت به قرآن کریم در دوشنبه نهم مرداد ماه اشاره و بار دیگر اهانت به قران کریم در کشورهای سوئد و دانمارک را محکوم کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی سفر اخیر حسین امیرعبداللهیان به باکو را مهم خواند و گفت که در کوتاه ترین زمان پس از این سفر شاهد تاثیرات مثبت آن در مناسبات دو کشور هستیم. 

Email
چاپ