به اعتلای کشورمان معتقدیم

آمریکا خرید زمین‌ های کشاورزی توسط ایران و چند کشور را منع می‌کند

آبتاب، سناتورهای آمریکایی اصلاحیه‌ای را به تصویب رساندند که بر اساس آن ایران، چین، روسیه و کره شمالی را از خرید زمین‌های کشاورزی و شرکت‌های کشاورزی ایالات متحده منع می‌کند.
به گزارش ایسنا؛ اعضای مجلس سنای آمریکا شامگاه سه‌شنبه به اصلاحیه لایحه سیاست دفاعی سالانه که مورد حمایت هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات بوده است، رأی مثبت دادند که ایران، چین، کره شمالی و روسیه را از خرید زمین‌های کشاورزی و مشاغل مرتبط با صنعت کشاورزی ایالات متحده منع می‌کند و سرمایه‌گذاری آمریکا در پروژه‌های فناوری پیشرفته در خاک دشمن خارجی را بررسی می‌کند.
این اصلاحیه ابتدا توسط سناتور مایک راندز پیشنهاد شده بود که با ۹۱ رای موافق به تصویب رسید و مستلزم بازنگری و دستور رئیس جمهور برای توقف یا لغو معاملات زمین‌های کشاورزی توسط چهار کشور ایران، چین، کره شمالی و روسیه است.
بنابر گزارش وب سایت رسمی سناتور راندز، این اصلاحیه به‌طور کلی چین، روسیه، کره شمالی و ایران را از خرید زمین‌های کشاورزی و شرکت‌های کشاورزی ایالات متحده منع می‌کند.
همچنین وزیر کشاورزی را به عنوان یکی از اعضای رسمی کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده اضافه می‌کند تا هنگام تصمیم‌گیری‌هایی که بر امنیت ملی آمریکا تأثیر می گذارد، نیازهای کشاورزی را در نظر بگیرد.
به‌علاوه از رئیس جمهور می‌خواهد که در مورد هر گونه معافیت اعطا شده به یکی از کشورهای ممنوعه گزارشی به کنگره ارائه کند.
Email
چاپ