به اعتلای کشورمان معتقدیم

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی کاخ سفید: کسی خواهان درگیری در خلیج فارس نیست

ایسنا؛ سخنگوی شورای عالی امنیت ملی کاخ سفید در گفت‌وگویی از ایران خواست تا به آنچه که “رفتارهای بی‌ثبات‌کننده” خوانده شد، پایان دهد. جان کربی در پاسخ به این سوال که با توجه به توقیف نفتکش حامل نفت ایران توسط آمریکا در ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) و وعده ایران برای تلافی کردن “آیا آمریکا آماده درگیری نظامی با ایران در خلیج فارس است؟” گفت: کسی نمی‌خواهد شاهد درگیری مسلحانه در منطقه خلیج (فارس) باشد.

به گزارش آبتاب، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی کاخ سفید در گفت‌وگویی از ایران خواست تا به آنچه که “رفتارهای بی‌ثبات‌کننده” خوانده شد، پایان دهد.

جان کربی روز پنج‌شنبه در گفت‌وگویی با صدای آمریکا در پاسخ به این سوال که با توجه به توقیف نفتکش حامل نفت ایران توسط آمریکا در ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) و وعده ایران برای تلافی کردن “آیا آمریکا آماده درگیری نظامی با ایران در خلیج فارس است؟” گفت: کسی نمی‌خواهد شاهد درگیری مسلحانه در منطقه خلیج (فارس) باشد.

وی در ادامه با طرح ادعای حمله ایران به کشتی‌ها در خلیج فارس مدعی شد: تقریبا از حملات ایران به کشتی‌ها کاسته نشده است. برخی از آن‌ها موفق بوده‌اند و برخی به دلیل دخالت ما ناکام مانده‌اند.

کربی ادامه داد: شما شاهد بودید که پنتاگون اخیرا اعلام کرد که نیروهای جدیدی را به منطقه حلیج (فارس) ارسال کرده تا توان بیشتری برای بازداری در برابر این نوع حملات داشته باشیم.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در ادامه از ایران خواست تا به آنچه که “رفتارهای بی‌ثبات‌کننده” تهران خوانده شد، پایان دهد.

کربی در انتها گفت: ما در عین حال اطمینان حاصل خواهیم کرد که توانمندی‌های لازم را دراختیار داشته باشیم و شرکا و متحدان‌مان اطمینان داشته باشند که ایالات متحده توانایی لازم برای دفاع از خودمان و منافع‌مان را دارد.

Email
چاپ