به اعتلای کشورمان معتقدیم

امدادرسانی با گردن آسیب دیده

آبتاب – داوود افضلی تکنسین اورژانس هوایی یاسوج که از سانحه سقوط بالگرد اورژانس جان سالم به در برده بود، با وجود آسیب دیدگی در ناحیه گردن، همچنان بر بالین بیمارش حاضر شد و امدادرسانی به نوجوان ۱۲ ساله را بر سلامت خود ترجیح داد.
به گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، روز دوشنبه ۲۶ تیرماه، بالگرد اورژانس هوایی یاسوج که برای امدادرسانی به یک نوجوان ۱۲ ساله دارای مشکل تنفسی به منطقه سخت گذر اجم اعزام شده بود، به دلیل نقص فنی در محل فرود منطقه اجم سقوط کرد و منجر به مصدومیت دو تن از کادر پرواز و تکنسین اورژانس شد.
داوود افضلی تکنسین فداکار اورژانس هوایی یاسوج، پس از سقوط بالگرد، علیرغم آسیب دیدگی در ناحیه گردن، بلافاصله بر بالین بیمارش حاضر شد و تا لحظات پایانی قبل از رسیدن آمبولانس های اورژانس از امدادرسانی به بیمارش باز نماند.
این تکنسین فداکار که در اورژانس پیش بیمارستانی یاسوج ۷ سال سابقه خدمتی دارد، شعار معروف اورژانس (همیشه با شماییم) را جامه عمل پوشاند.
گفتنی است داوود افضلی به همراه بیمار ۱۲ ساله با آمبولانس اورژانس به بیمارستان شهید جلیل یاسوج منتقل و هم اکنون با حال عمومی مساعد از بیمارستان ترخیص شد.
Email
چاپ