به اعتلای کشورمان معتقدیم

امضای ۱۲ سند همکاری میان ایران و زیمباوه

آبتاب، مقامات عالی‌رتبه ایران و زیمباوه در حضور روسای جمهور دو کشور ۱۲سند و تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

همزمان با سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به زیمباوه، مقامات دو کشور در حضور دکتر رئیسی و امرسون منانگاگوا ۱۲ سند و تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

همکاری در زمینه‌های نفت و انرژی، مخابرات و فناوری اطلاعات، تأمین اجتماعی و بیمه، کار و اشتغال، آموزش عالی و علوم و تحقیقات و فناوری، کشاورزی و شیلات، غذایی و دارویی، تأمین، توزیع و تولید تجهیزات پزشکی، ایمنی حرفه‌ای و کاهش آسیب‌های مربوط به کار، حمایت‌های اجتماعی و حمایت از کودکان، توانمندسازی افراد معلول و تفاهمنامه همکاری میان شرکت تراکتورسازی ایران و شرکت ماگای زیمباوه محور اسناد همکاری امضا شده میان جمهوری اسلامی ایران و زیمباوه بود.

این اسناد همکاری میان وزاری امور خارجه، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون وزیر کار و معاون بین‌الملل شرکت تراکتورسازی ایران و از سوی زیمباوه نیز توسط سرپرست وزارت خارجه، وزیر اراضی و کشاورزی، رئیس سازمان غذا و داروی زیمبابوه و نماینده شرکت ماگا به امضا رسید.

در پایان مراسم امضای اسناد دکتر سید ابراهیم رئیسی در سخنانی با بیان اینکه شاید رابطه دوستی ما به آفریقا و زیمباوه مورد پسند برخی‌ها نباشد، گفت: برای ما مهم نیست که کسی این روابط را بپسندند یا نه، بلکه مهم این است که محور این روابط تلاش برای تامین منافع دو ملت و کشور ایران و زیمباوه است.

رئیس جمهور اظهار داشت: تاکید ما بر تسریع در اجرای تفاهم‌نامه‌ها و اسناد همکاری امضا شده میان دو کشور است تا نتایج آنها در عمل به تامین منافع دو ملت بیانجامد

Email
چاپ