به اعتلای کشورمان معتقدیم

فرمانده گروه واگنر: مواضع ما در اوکراین هدف حمله موشکی روسیه قرار گرفت؛ انتقام می‌گیریم

آبتاب، فرمانده گروه واگنر اعلام کرد: مواضع ما در اوکراین هدف حمله موشکی قرار گرفت و به گفته شاهدان، حمله از پشت بوده، یعنی کار ارتش روسیه است. وی گفت: وزیر دفاع روسیه شخصاً به روستوف آمد تا عملیات بمباران نیرو‌های ما را انجام دهد. او بزدلانه از روستوف گریخت تا توضیح ندهد که چرا جوانان ما را بمباران کرده است. فرمانده واگنر پس از بمباران نیروهایش توسط ارتش روسیه، گفت انتقام می‌گیرد.
فرمانده گروه واگنر از حمله ارتش روسیه به مواضع آنها در  اوکراین خبر داد.
به گزارش انتخاب؛ او اعلام کرد: مواضع ما در اوکراین هدف حمله موشکی قرار گرفت و به گفته شاهدان، حمله از پشت بوده، یعنی کار ارتش روسیه است.
وی گفت: تعداد زیادی از نیروهای ما بر اثر بمباران ارتش روسیه کشته شده اند.
او افزود:  ما ۲۵۰۰۰ جنگجو در روسیه داریم، علت این نابسمانی را مشخص خواهیم کرد.
فرمانده واگنر گفت: وزیر دفاع روسیه شخصاً به روستوف آمد تا عملیات بمباران نیروهای ما را انجام دهد. او بزدلانه از روستوف گریخت تا توضیح ندهد که چرا جوانان ما را بمباران کرده است.
وی افزود: شویگو، وزیر دفاع روسیه دستور داده اجساد ۲۰۰۰ نفر از جنگجویان واگنر را در سردخانه ها پنهان کنند.
فرمانده واگنر پس از بمباران نیروهایش توسط ارتش روسیه، گفت انتقام می گیرد.
پریگوژین در ادامه گفت: تحرکات ما علیه ارتش نیست و مانعی در عملیات نظامی آن ایجاد نخواهیم کرد.
وی همچنین افزود: کودتای نظامی نمی کنیم، بلکه آنچه انجام می دهیم یک راهپیمایی برای تحقق عدالت است.
او گفت: امشب مسئله خائنان و جنایتکارانی که به روسیه اهانت کردند، یعنی وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش را حل خواهیم کرد. شویگو، وزیر دفاع روسیه در میدان سرخ به دار آویخته خواهد شد و  در مقبره  لنین به خاک سپرده خواهد شد.
پریگوژین گفت: همه روس های وطن پرست واقعی، به خیابان ها بیایید، اسلحه در اختیارتان قرار خواهد گرفت.
وی افزود: تعداد زیادی از سربازان ارتش روسیه اکنون به شدت از ما حمایت می کنند. پیام های تشکر زیادی از نیروهای ارتش روسیه دریافت کرده ام،‌آنها می گویند بالاخره عدالت به ارتش رسیده است.
واگنر، تصاویری را منتشر کرده که به گفته آنها مربوط به بمباران مواضعش در اوکراین است.
     واکنش مسکو
در واکنش به این خبر وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد: ادعای بمباران مواضع نیروهای واگنر صحت ندارد، این اتهام غیرواقعی و یک تحریک رسانه ای است.
کرملین نیز گفت: پوتین از تحولات مربوط به فرمانده گروه واگنر آگاه است و تمام اقدامات لازم در حال انجام است.
کمیته ضد تروریسم روسیه هم اعلام کرد: ادعاهای فرمانده نیروهای واگنر بی اساس است. پس از فراخوان پریگوژین برای شورش مسلحانه، پرونده جنایی علیه وی تشکیل دادیم.
رسانه های روسیه خبر دادند که در شهر روستوف، هشدار امنیتی مبنی بر آماده باش برای دفاع در مقابل حمله خارجی صادر شده است. فرمانده واگنرها مدعی شده بود، وزیر دفاع روسیه بمباران نیروهای واگنر را از این شهر هدایت کرده است.
Email
چاپ