به اعتلای کشورمان معتقدیم

روابط ایران و مصر به زودی دوباره برقرار می شود

آبتاب، فداحسین مالکی نماینده مجلس در گفت وگو با خبرنگار عصر ایران در مورد از سرگیری روابط ایران و مصر گفت: ما بارها مطرح کرده ایم که با مصر مشکل نداریم و اگر  موانعی وجود دارد باید برطرف شود. البته این سخنان ما باعث برخی از واکنش ها شد برخی از آقایان که قبلا در راس دیپلماسی کشور بودند موضع گیری های داشتند حرفهای زدند ولی ما روی مواضع مان ایستادیم که باید از سرگیری روابط با مصر مشخص شود. خوشبختانه در ملاقاتی که پادشاه عمان با مقام معظم رهبری داشتند رهبری هم فرمودند که ما با مصر مشکل نداریم این مسئله الان در دستور کار دولت قرار دارد.

      پایگاه خبری آبتاب (WWW.ABTAAB.IR):

روابط ایران و مصر به زودی دوباره برقرار می شود / وزیران خارجه و سران دو کشور دیدار می کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی در مورد میانجی گری های عمان و عراق در این زمینه اظهار کرد: عمانی ها در بحث میانجی گری پررنگ تر تا عراقی ها هستند در همه مناسبات هم همین گونه است اینکه عراقی ها مدعی شدند که در حال میانجی گری میان تهران و قاهره هستند اشکال ندارد ما استقبال می کنیم چرا که معتقدیم هرچه حلقه های کشورهای اسلامی بهم متصل شود باعث تقویت جهان اسلام و رویکردهای امنیتی، سیاسی و اقتصادی این  کشورها نسبت به جاهای دیگر می شود.

وی در مورد زمان دقیق برقراری ارتباط بین دو کشور گفت: قرار شد یکسری رایزنی ها را عمانی ها داشته باشند. مواضع مثبت ایران در این زمینه اعلام شده است و مکانیزمی دارد که باید طی شود. در واقع، همانند شرایطی که برای از سرگیری روابط با عربستان داشتیم باید همان مراحل نیز برای مصر نیز طی شود.

 

Email
چاپ
آخرین اخبار