به اعتلای کشورمان معتقدیم

ظریف: همین گوشه‌ی اتاق دانشگاه برای من کافی ست

آبتاب، وزیر خارجه پیشین ایران در واکنش به حملات اخیر اصولگرایان پس از اظهاراتش در کلاب هاوس گفت: نمی‌خواستم کار کسی از دولت کنونی را توجیه کنم و البته حمله هم نخواستم بکنم و دیدید که حمله نکردم. برنامه ای دیگر هم نداشتم. والله که برنامه انتخاباتی ندارم. قصد این کار را هم ندارم. نه نمایندگی مجلس را خوب بلدم و آمادگی اش را دارم نه به کارهای جدی‌تر علاقه ای دارم

در مراسم مرحوم دعایی متنی برای سخنرانی آماده نکرده بودم. قصد داشتم در مورد سجایای اخلاقی آقای دعایی صحبت کنم. یک مطلب دریافت کردم در مورد نماز خواندن آقای دعایی بر پیکر همه و قصد کردم در این مورد صحبت کنم.

هیچ برنامه ای برای ورود به این بحث ها نداشتم. فردی کامنت گذاشت در مورد مطلب “خودمان انتخاب کردیم”. من هم از مدت‌ها قبل این بحث را در ذهن خودم می‌پروراندم که در جایی مطرح کنم. گفتم حالا که این بحث‌ها پیش آمده به جای صبرکردن این را هم مطرح کنم.

چند ماه پیش آقای تفرشی از من قول گرفته بود که در مورد برجام صحبت کنم. واقعا هیچ برنامه‌ای پشت این قضیه نبود. 

نمی خواستم کار کسی از دولت کنونی را توجیه کنم و البته حمله هم نخواستم بکنم و دیدید که حمله هم نکردم. برنامه ی دیگری هم نداشتم. والله که برنامه انتخاباتی ندارم. قصد این کار را هم ندارم. نه نمایندگی مجلس را خوب بلدم و آمادگی اش را دارم نه به کارهای جدی‌تر علاقه ای دارم.

دوستانی که نگران شده اند و نوشته اند پروژه انتخاباتی است، همه‌اش برای خودشان. مشکلات کشور را حل بکنند ما مخلص‌شان هم هستیم. هیچ چیز نمی‌خواهیم. همین گوشه اتاق دانشگاه برای من خوب و کافی است، به شرطی که دوستان مملکت را بتوانند اداره کنند، البته حتی اگر هم نتوانند اداره کنند هم من کاری نمی‌خواهم انجام دهم. صلاح مملکت خویش خسروان دانند. 

ما در یک حدی مسئول بودیم وقتی از ما نخواستند مسئولیت از ما رفع شد. من این‌گونه به قضیه نگاه می‌کنم که یک مسئولیت تلخ بود و همانگونه که در مجلس گفتم بار این مسئولیت را احساس می‌کردم

آقایانی که برخی حرف ها را می‌زنند قیاس به نفس می‌کنند. همه چیز را بر اساس امیال خود که حاضرند همه چیز را زیر پا بگذارند… برای این که به مقامی برسند، البته «قربه الی الله» هم انجام می‌دهند.

 من و هم صحبتی اهل ریا دورم باد/ از گرانانِ جهان، رَطلِ گران ما را بس

بنشین بر سر جوی و گذر عمر ببین / کین اشارت ز جهان گذران ما را بس

Email
چاپ