به اعتلای کشورمان معتقدیم

جلوگیری از برگزاری همایش اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری به دلیل استفاده از کروات

جماران: جویجری نائب رییس کانون وکلای استان خوزستان با اشاره به جلوگیری از برگزاری مراسم افتتاحیه همایش اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در اهواز گفت: نیروی حراست محل برگزاری مراسم درخواست کرد که وکلا کروات نزنند و به همین دلیل از برگزاری مراسم افتتاحیه همایش جلوگیری کردند.
اسماعیل جویجری اظهار کرد: نیروی حراست تالار گیت بوستان وابسته به سازمان آب و برق خوزستان که محل برگزاری مراسم افتتاحیه این همایش بود، خواستار این بودند که وکلا کروات خود را باز کنند و به همین جهت از برگزاری مراسم افتتاحیه جلوگیری کردند.
وی افزود: بعد از این جلوگیری، محل برگزاری همایش را تغییر دادیم و همایش در محل دیگری ادامه پیدا گرد.

      پایگاه خبری آبتاب (WWW.ABTAAB.IR):

نائب رییس کانون وکلای دادگستری استان خوزستان با ابراز ناراضایتی از این اقدام گفت: متأسفانه هم به مهمانان ما بی‌حرمتی شد و به جامعه وکلا اهانت شد. در این همایش ما مهمانان ویژه‌ای از سراسر کشور دعوت کرده بودیم، اما با خواسته غیرقانونی مواجه شدیم.

جویجری تصریح کرد: استفاده کروات مساله غیر قانونی و یا غیر شرعی یا غیر عرفی نیست؛ و کاملا در جامعه وکلا یا جامعه مهندسان رایج است و عرف مجامع تخصصی است.

وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم از کروات زدن کسی جلوگیری کنیم و همچنین متولیان سالن همایش در خصوص کروات هیچ شرطی اعلام نکرده بودند و از قبل به ما گفته نشده بود که کسی کروات نزند. قطعا اگر چنین چیزی از قبل اعلام می‌کردند، محل دیگری را در نظر می‌گرفتیم.

جویجری در پاسخ به این‌که نیروی که از برگزاری مراسم جلوگیری کرده‌اند، ضابط قضایی بوده‌اند یا خیر، عنوان کرد: این نیرو‌ها ضابط قضایی نبوده‌اند و نیروی حراست وابسته به سازمان آب و برق خوزستان بودند و در پاسخ به ما اعلام می‌کردند که مدیریت چنین درخواستی کرده است، حال این که مدیریت کدام بخش است، اطلاعی به ما نداده‌اند.

این وکیل دادگستری گفت: رییس جمهور امروز به سوریه سفر کردند و با رییس جمهور سوریه که کروات زده بود دیدار کرد. همه روزه سفرا با کروات به دیدار وزرا و مقامات عالی کشور می‌روند و مهم‌تر این‌که مقام معظم رهبری با افرادی بسیاری دیدار داشته‌اند که کروات زده بودند.

جویجری ادامه داد: مساله کروات زدن نه غیر قانونی است و نه غیر اخلاقی، چرا باید با یک خواسته غیر منطقی از برگزاری یک همایش جلوگیری شود. این اقدام بر خلاف قانون بوده است و ما قطعا اقداماتی انجام خواهیم داد.

Email
چاپ