به اعتلای کشورمان معتقدیم

آیت‌الله نورمفیدی: در موضوع حجاب نباید برخورد‌ها نتیجه معکوس داشته باشد

آبتاب، آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده، ولی فقیه در گلستان در دیدار دبیر و کارکنان ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان تاکید کرد: رعایت حجاب علاوه بر وجوب شرعی در کشور ما الزام قانونی است، اما اینکه چگونه و از چه راهی این موضوع نهادینه شود مهم است، متاسفانه اغلب اقدامات انجام گرفته، با زبان تهدید، زور، فشار و بگیر و ببند بوده که جواب نداده و برخی افراد جامعه را در موضع تقابل انداخته است.

      پایگاه خبری آبتاب (WWW.ABTAAB.IR):

به گزارش جماران؛ آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده، ولی فقیه در گلستان در دیدار دبیر و کارکنان ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان گفت: حجاب از مسلّمات دین ماست و شکی در آن نیست. اما در مواجهه با افراد بی حجاب و بد حجاب نباید به گونه‌ای برخورد شود که نتیجه‌ی معکوس داشته باشد.

نماینده، ولی فقیه در گلستان افزود: اخیراً از رسانه ملی بیاناتی از رهبر معظم انقلاب راجع به ریشه بی حجابی و بد حجابی و اینکه چرا زن‌ها را در غرب به این وضع کشانده اند، پخش شده است. معظم له خیلی زیبا با استناد به حرف‌های خود غربی‌ها در خصوص بی حجابی و فلسفه آن توضیح داده است. باید اینگونه علت و ریشه را بگوییم تا جامعه خصوصا زنان بدانند که پشت این ماجرا چیست؟

آیت الله نورمفیدی یادآور شد: در امر به معروف و نهی از منکر و تذکر لسانی باید از افراد باسواد، اساتید دانشگاه و شخصیت‌های اجتماعی که در بین مردم جایگاه خوبی دارند و مورد احترام جامعه هستند، استفاده شود. این دستور اسلام است که از افراد خوش بیان و تاثیرگزار که ادب در کلام دارند، استفاده شود. در سیره پیامبر اسلام (ص) همینگونه عمل شده است، ایشان وقتی میخواست پیکی را نزد امپراتور روم بفرستد؛ از فردی رشید، خوش بیان، خوش چهره و مودب به نام «دحیه کلبی» استفاده کرد. نباید اینگونه شود که مردم در این راه با افرادی مواجه شوند که نتیجه عکس بدهد و همچنین نباید منتظر تاثیر آنی این گفتگو‌ها و تذکر‌ها در جامعه باشیم. بلکه بابد یک کار مدت دار و مبنایی انجام شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ادامه داد: ستاد باید هماهنگ با سایر دست اندرکاران انجام وظیفه کند و نباید بدون برنامه و مطالعه اقدامی انجام گیرد که نه تنها تاثیر مثبت نخواهد داشت، بلکه نتایج منفی هم به بار می‌آورد، مقام معظم رهبری اخیرا فرمودند؛ غرب با برنامه در حال ضربه زدن به دین و اسلام و حجاب است، ما هم باید با برنامه عمل کینم؛ لذا آنهائی که می‌خواهند فریضه امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهند باید انتخاب شده و کارشناس و خبره باشند تا موثر واقع شود. امر به معروف نباید فقط جنبه تهدید به خود بگیرد بلکه باید تشویق هم در کار باشد باید روش‌های تاثیرگزار انتخاب و اجرا شود.

Email
چاپ