به اعتلای کشورمان معتقدیم

ادعای پولیتیکو: پیام تهدیدآمیز و محرمانه ایران به پایتخت‌های اتحادیه اروپا

اعتماد آنلاین: پولیتیکو مدعی شد: تهران در نامه‌ای به برخی دیپلمات‌های اتحادیه اروپا هشدار داده که در صورت وضع تحریم جدید علیه تهران به بهانه آنچه اروپا سرکوب معترضان ایرانی خوانده ممکن است «روابط دوجانبه ادامه پیدا نکند».

به گزارش پولیتیکو، ایران این هفته به طور خصوصی دیپلمات های اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار داد تا تحریم ها علیه تهران را به دلیل (آنچه اروپا سرکوب کشنده معترضان خوانده ) کنار بگذارند و به دیپلمات‌ها هشدار داد که این اقدام ممکن است روابط اروپا با این کشور را قطع کند.

در متن نامه‌ای که به گروهی از سفرای اتحادیه اروپا فرستاده شده و توسط POLITICO مشاهده شده است، هشدار داده شده است: «اگر اروپا نکات ظریف وضعیت فعلی را در نظر نگیرد، عواقب آن جدی خواهد بود و روابط دوجانبه ممکن است پس از آن دوام نیاورد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه نامه مشابهی را از حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران دریافت کرد که توسط پولیتیکو نیز مشاهده شد.

     پایگاه خبری آبتاب: 

چندین دیپلمات اروپایی تایید کردند که این پیام را از سوی سفیر ایران دریافت کرده اند. دفتر بورل از اظهار نظر رسمی خودداری کرد.

Email
چاپ
آخرین اخبار