شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

به اعتلای کشورمان معتقدیم

روایت فارس از تجمع دانشجویان در دانشگاه تهران، علامه، تربیت مدرس، الزهرا و امیر کبیر

فارس نوشت: در پی فراخوان ضد انقلاب و رسانه‌های معاند ظهر امروز شنبه ( ۱۶ مهر) تعدادی از دانشجویان با برگزاری تجمعاتی در برخی دانشگاه‌ها برای دقایقی فضای دانشگاه را ملتهب کردند.

روبه‌روی دانشگاه تهران و از سر در اصلی تا میدان انقلاب نیز حدود ۵۰ نفر برای لحظاتی تجمع کردند که با حضور نیروهای یگان ویژه فراجا پراکنده شدند.

در دانشگاه علامه نیز حدود ۱۰۰ دانشجو در محوطه دانشگاه تجمع کردند و شعارهایی همچون «زن، زندگی، آزادی» سر دادند. بعد از شکل‌گیری این تجمع حدود ۶۰ تا ۷۰ نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه نیز تجمع کردند و شعارهای خود را مطرح کردند. این تجمع بدون درگیری و صرفا با شعارهای دو‌طرف در محوطه دانشگاه انجام شد.

همچنین ظهر امروز حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر هم در دانشگاه تربیت مدرس به تجمع پرداختند. در این دانشگاه نیز شعار «زن، زندگی، آزادی» بارها شنیده شد.

براساس این گزارش علیرغم فراخوان‌های بسیاری که ضدانقلاب برای برگزاری تجمع در دانشگاه شریف داشت، این دانشگاه روز آرامی را سپری کرد و تنها در بیرون از محوطه دانشگاه گروه‌های ۴۰ تا ۵۰ نفره‌ای مقابل درب پشتی دانشگاه تجمع کردند و برای لحظاتی عبور و مرور خیابان پشتی دانشگاه را با اخلال مواجه کردند.

دانشگاه الزهرا نیز که امروز میزبان رئیس جمهور و شرکت بیش از ۷۵۰ نفر از دانشجویان در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها تقریبا ۵۰ تا ۷۰ نفر در محوطه دانشگاه تجمع کردند. این افراد با سردادن شعارهای ساختارشکنانه برای دقایقی فضای دانشگاه را ملتهب کردند.

در دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم حدود ۳۰۰نفر در مقابل دانشکده پلیمر و رنگ دانشگاه تجمع کردند.

Email
چاپ
آخرین اخبار