تاریخ انتشار :

کلاس‌های حضوری دانشگاه شریف تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

دانشگاه صنعتی شریف در تهران اعلام کرد: «به اطلاع می‌رساند کلیه کلاس‌های درس دانشگاه صنعتی شریف از روز دوشنبه مورخ ۱۱ مهر ۱۴۰۱ تا اطلاع ثانوی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.»

گفتنی است عصر روز گذشته خبرگزاری تسنیم از برگزاری تجمع اعتراض آمیز در دانشگاه صنعتی شریف خبر داد. بر این اساس محمدعلی زلفی گل وزیر علوم هم در دانشگاه شریف حاضر شد و با مسئولین دانشگاه و نیروهای پلیس اطراف دانشگاه و همچنین دانشجویان معترض گفت وگو کرد.

ایرنا هم در این باره نوشت: به دنبال اتخاذ تدابیر انتظامی در اطراف دانشگاه شریف و عدم امکان خروج دانشجویان و اساتید از این دانشگاه، با دستور وزیر علوم چندین دستگاه خودرو برای خروج دانشجویان و اساتید از دانشگاه در نظر گرفته شد.

فارس نیز در این باره نوشت: حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان در تجمع اعتراضی شعارهای تندی را علیه مسئولین کشور سردادند. معترضین همچنین خواهان آزادی دانشجویانی شدند که گفته شده در روزهای اخیر بازداشت شده اند. تعدادی از دانش‌جویان با هماهنگی مسوولان دانشگاه از درب شمالی خارج شدند. اما دانشجویان می گویند برخی لیدرها به پارکینگ رفته و در آنجا بازداشت شدند. همزمان برخی افرادی در بیرون دانشگاه و در خیابان آزادی تجمع کردند که منجر به ترافیک سنگین در آن محدوده شد و این افراد نهایتا با گاز اشک‌آور پلیس متفرق شدند. در بیرون دانشگاه برخی خانواده ها که نگران فرزندانشان بودند منتظر خروج آنها بودند.

حدود ساعت یازده شب هم رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: تجمع تمام شده، دانشجویان از دانشگاه خارج شده‌اند و در حال حاضر دانشجویی در دانشگاه حضور ندارد، مگر دانشجو‌هایی که در آزمایشگاه‌ها در حال انجام امور تحقیقاتی خود هستند.