به اعتلای کشورمان معتقدیم

خبرگزاری فارس درمورد فوت مهسا امینی: جمهوری اسلامی حتما با متخلف این ماجرا برخورد می‌کند؛ مگر با شلیک‌کننده به آن هواپیمای اوکراینی نکرد؟ / جمهوری اسلامی مظلوم است

به گزارش آبتاب، خبرگزاری فارس نوشت: جمهوری اسلامی مظلوم است. مثلاً اینکه تا جمهوری اسلامی بخواهد موضوعی مثل درگذشت خانم مهسا امینی را بررسی کند، باید کار را دست پزشک قانونی بسپارد، دوربین‌ها را چک کند، از اطرف قضیه پرس‌و‌جو کند تا حقیقت بر او روشن شود و بعد اقدام کند. اما در این فاصله هزاران توییت و تحلیل بدون استناد و شاهد درباره این قضیه منتشر می‌شود که ساده‌ترینش حمله به جمهوری اسلامی است.

جمهوری اسلامی مظلوم است. تا آنجا که بتواند جلوی تخلف می‌ایستد اما به عدالت و نه جهت جلب رضایت افکار عمومی. مگر ماجرای کهریزک ۸۸ نبود که تا ماجرا منتشر شد عده‌ای چنان شمشیر علیه جمهوری اسلامی کشیدند که یادشان رفت خود جمهوری اسلامی آن تخلف را کشف کرد. خبرش را منتشر کرد و خودش پرونده‌ ویژه برایش تشکیل داد. آن‌ شمشیر به‌دستان از گناه بزرگ تهمت تقلب یادشان رفت و در بحبوحه‌ی گرد و خاک آن روزها دفاع از مظلوم هم.

جمهوری اسلامی مظلوم است که درحالی‌که در حال نبرد دائمی با فساد و ظلم است توسط بچه‌های خودش متهم به عدم مبارزه با آن می‌شود. ممکن است پروژه موفق داشته باشد مثل ماجرای سه هزار میلیاردی که پول‌ها برگردانده شد و عاملین اصلی‌اش اعدام شدند و ممکن است در تشخیصش اشتباه کند و مورد تلخ و اشتباه درباره حکم مدیرعامل بانک ملت پیش بیاورد که بعد از مدتی حکم را برگرداند.

جمهوری اسلامی مظلوم است. چه آنجا که حاضر نیست برای خنکی دل افکار عمومی حکم اعدام به شخصی بدهد یا حتی در رسانه او را افشا کند چون حکم شرع این نیست و یا اینکه شرع اجازه نمی‌دهد در این مورد خانواده‌اش شامل جریمه شود.

جمهوری اسلامی مظلوم است که کسب‌وکارهای اینترنتی به هوای دیجیتال مارکتینگشان و در تایملاین ماندنشان حاضر هستند چشم بر حقیقت ببندند. از تپسی که با مجوز بورسی کردنش نجاتش دادند تا ازکی و اسنپ و… که امکانات همین جمهوری اسلامی را مدت‌هاست به خدمت خودشان گرفته‌اند و امروز نون در خون می‌زنند.

جمهوری اسلامی حتما ایده‌آل نیست. خودش هم همچین ادعایی ندارد. حتما در این مسیر اشتباه می‌کند. اما حتما با متخلف این ماجرای تلخ برخورد می‌کند. حتما اشتباهش را توجیه نمی‌کند. مگر با شلیک‌کننده به آن هواپیمای اوکراینی نکرد؟! مگر در کهریزک تا انتهایش نرفت؟! مگر…

اما جمهوری اسلامی مظلوم فایده ندارد. جمهوری اسلامی اگر بخواهد به اهدافش برسد و چتر حمایت پدرانه‌اش روی سر مردمش باشد باید همان حرف رهبری را در دیدار دانشجویان و حرم امام سال۱۴۰۰ آویزه گوشش کند:
«زنده‌ ماندن انقلاب به اینست که پی در پی نوآوری داشته باشد. تحول داشته باشد… امروز کشور به یک حرکت جهادی و جهشی نیازمند است. این تحول باید در همه بخش‌های اداری و حکمرانی کشور و بخش‌هایی از سبک زندگی عمومی قرار بگیرد. هدف این تحول، حفظ و تقویت اصول انقلاب و نوآوری در شیوه‌ها و روش‌هاست. این جزو مسلمات گام دوم است.»

     منبع: انتخاب
Email
چاپ